Totalna demolka! Łazienka przeszła niesamowitą metamorfozę. Tak teraz wygląda

2024-07-05 9:59

W tej łazience zakochali się internauci! Pani Joanna po wielu wieczorach spędzonych na przeglądaniu inspiracji w internecie, zdecydowała się na surowy design z drewnianymi akcentami. Zafascynowały ją minimalistyczne aranżacje, które łączyły naturalne materiały z nowoczesnymi rozwiązaniami. Efekt przerósł oczekiwania wszystkich! Chcesz odnowić łazienkę? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę remontując wnętrze.

Spis treści

  1. Metamorfoza łazienki
  2. Pomysły do nowoczesnej łazienki
  3. Łazienka marzeń
  4. Inspiracja dla innych

Na 4,6-metrach kwadratowych pani Joanna stworzyła miejsce, które idealnie odzwierciedlać jej osobisty styl. I chociaż remont był trudny i pracochłonny, satysfakcja z nowopowstałego wnętrza jest nie do przecenienia.

Metamorfoza łazienki

Remont rozpoczęto od skucia łazienki do gołych ścian. Proces ten okazał się nieco bardziej skomplikowany, niż początkowo zakładała pani Joanna. Po usunięciu starej wylewki, odkryła, że rury od kanalizacji były pozapadane, co skutkowało wyciekami wody z umywalki, pralki i wanny. To oznaczało, że konieczne będzie całkowite przeprojektowanie systemu odprowadzania wody.

- Łazienka została skuta do gołych ścian i do żywej ziemi! W czasie przerabiania odpływu okazało się, że rury od kanalizacji były pozapadane i woda z umywalki, pralki i wanny szła obok rury kanalizacyjnej – wspomina.

Pomysły do nowoczesnej łazienki

Jak podkreśla nasza bohaterka, mimo trudów, które są do pokonania podczas każdego remontu, wprowadzili nowoczesne rozwiązania, z których są obecnie zadowoleni. Dzięki skuciu starej wylewki możliwe było poprowadzenie instalacji centralnego ogrzewania oraz wody w nowych, plastikowych rurkach w otulinie. To zapewniło lepszą izolację termiczną i dłuższą trwałość instalacji.

Łazienka przeszła metamorfozę! Teraz wygląda jak w katalogu
Autor: Joanna Spyra-Kwiecień Drewniane drzwi nawiązują do stylu rustykalnego. Łazienka zyskała dzięki nim przytulności i sielskiego charakteru

Co można byłoby zrobić lepiej?

- Żałuję, że nie zrobiliśmy ogrzewania podłogowego, bo była ku temu okazja. Tym bardziej, że w łazience to bardzo dobre rozwiązanie – tłumaczy.

Łazienka marzeń

Efekt końcowy przerósł oczekiwania wszystkich i zdobył uznanie internautów. Po tym, jak pani Joanna pochwaliła się zdjęciami, nie brakowało gratulacji i słów podziwu. W końcu łazienka, która znajduje się w piwnicy zyskała nowoczesny, nieco surowy wygląda, współgrający z drewnianymi elementami. Każdy detal został starannie przemyślany, aby stworzyć harmonijną i funkcjonalną przestrzeń.

- No to remont na maxa. Bardzo dużo pracy, ałe efekt łał. Okno mimo, że zmniejszone daje światło, a przynajmniej miejsce wykorzystane na kaloryfer i ukryty WC, co dużo daje wizualnie. Wszystko spójne i urządzone ze smakiem i dużym gustem. Bardzo mi się podoba - komentuje pani Edyta w grupie wnętrzarskiej na Facebooku.

- Rewelacja! A drzwi to już wygrały wszystko - jak na wsi. Świetne - pisze pani Anna.

 Surowość ścian z dekoracyjnym tynkiem została przełamana płytkami na podłodze w modny wzór oraz drewnianymi dodatkami. Zostało zmniejszone okno, a wannę zamieniono na prysznic. Nowe miejsce zyskały także drzwi oraz toaleta.

- Umywalka, miska sedesowa, zabudowa podtynkowa, i ścianka prysznicowa są z firmy Mexen. Armatura firmy CHDE, a płytki oraz drzwi kupiłam w Castoramie – podpowiada.

Inspiracja dla innych

Historia Pani Anny jest dowodem na to, że internet może być nieskończonym źródłem inspiracji, a odważne decyzje, nawet jeśli wiążą się z pewnymi trudnościami, mogą prowadzić do wspaniałych efektów. Jej determinacja i wizja przekształciły starą łazienkę w nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne pomieszczenie, które teraz służy jej rodzinie przez wiele lat.

Dla tych, którzy marzą o remoncie swojej łazienki, pani Joanna ma jedną radę:

 

- Rozplanujcie wszystko na kartce papieru z dokładnymi pomiarami. Pomoże to uniknąć wielu błędów, za które niestety trzeba później zapłacić. A tak to, nie bójcie się realizować swoich pomysłów, nawet jeśli napotkacie trudności. Efekt końcowy zrekompensuje wszelkie trudy.

Murator Remontuje v2
Materiał sponsorowany

Internet oszalał na punkcie tej kawalerki! Ma tylko 20 metrów, a pomieściła wszystko

Listen on Spreaker.