Małe łazienki - aranżacje. Zdjęcia i pomysły na małe łazienki w bloku

2018-11-04 16:43 Redakcja

Małe łazienki to nieodłączny element współczesnego budownictwa. Zobaczcie 15 pomysłów na małe łazienki w bloku. Są to prawdziwe łazienki, których właściciele znakomicie poradzili sobie z małym metrażem. Czy mała łazienka może być efektowna? Oczywiście! Zobacz małe łazienki w bloku - projekty, zdjęcia, aranżacje.

Małe łazienki w bloku mogą być atrakcyjne. Jednak w przypadku projektowania małych łazienek precyzja jest szczególnie wskazana – liczy się każdy centymetr. Trzeba też zachować dyscyplinę stylistyczną: oglądając małe łazienki w bloku aranżacje - dochodzimy do wniosku, że im większy porządek, tym lepiej.

Zobacz: 

MAŁA ŁAZIENKA w bloku: ładna i funkcjonalna. Pomysły i ZDJĘCIA

Małe łazienki w bloku projekty

Małe łazienki w bloku najczęściej służą też gościom, więc warto zadbać nie tylko o ich funkcjonalność, ale także reprezentacyjny wygląd. Aby w małej łazience zmieściły się umywalka, sedes i natrysk, pomieszczenie powinno mieć minimum 2,4 m2, a jego kształt powinien umożliwić funkcjonalne usytuowanie urządzeń sanitarnych.

Mała łazienka w czerni i bieli [GALERIA]

Czerń i biel mogą stworzyć przetrzenną grę we wnętrzu, która sprawi, że pomieszczenie wyda się optycznie większe. Pod warukiem, jeśli połączenie uzupełnimy dużymi przeszkleniami. 

Małe łazienki w bloku projekty - uwaga!

Wymiary należy liczyć w świetle ścian już po uwzględnieniu wykończenia: grubości tynków i glazury (około 5 cm). Urządzając małe łazienki, pamiętajcie że na wprost wejścia najlepiej umieścić umywalkę z lustrem. Wchodząc wprost na kabinę prysznicową, odnosimy wrażenie, że łazienka jest ciasna.

W małej łazience prysznic umieszczamy w rogu pomieszczenia, a jeśli łazienka jest wąska albo ma wnękę - między dwiema ścianami. Małe łazienki w bloku kwadratowe mogą być z prysznicem i sedesem na wprost wejścia. Aby prysznic i sedes mogły się znaleźć na jednej ścianie, nie powinna ona mieć mniej niż 170 cm.

Jeśli małe łazienki w bloku są wąskie i długie - wszystkie urządzenia sanitarne mogą być usytuowane wzdłuż jednej ściany. Swobodne przejście zapewnia szerokość pomieszczenia od 150 cm.

Czytaj także: 

Pomysł na łazienkę: 20 sposobów na sprytne przechowywanie w małej łazience - INSPIRACJE

Pomysły na łazienkę - aranżacje z pazurem [GALERIA]

W niewielkiej przestrzeni warto postawić na stylowe kontrasty, które nadadzą charakter małej łazience w bloku.