Tani remont łazienki. Blogerka przeprowadza szybką metamorfozę łazienki

2024-06-17 23:01

Remont łazienki jest jedną z najbardziej uciążliwych i kosztownych prac. Jak odnowić łazienkę tanim kosztem? Pokazujemy to na przykładzie łazienki w bloku. Metamorfozę przeprowadziła Ula Michalak, autorka bloga interiorsdesignblog.com, która zdecydowała się radykalnie odmienić to nie najmodniejsze już wnętrze.

Spis treści

  1. Metamorfoza łazienki bez remontu
  2. Jak odnowić łazienkę tanim kosztem? Wystarczą 2 kroki
  3. Zobacz też: Metamorfoza kuchni bez remontu. Tanio i modnie! Wystarczyło zmienić jedną rzecz

Metamorfoza łazienki bez remontu

Płytki łazienkowe: niemodne, ale w dobrym stanie. Kto z nas nie zna tych małych koszmarków? Usuwanie starych płytek ze ścian i podłogi uniemożliwia bieżące korzystanie z łazienki przez długi czas. Jednak są pewne sposoby, dzięki którym metamorfozę niemodnej łazienki przeprowadzić można szybko, tanio i zupełnie samodzielnie.

Jak odnowić łazienkę tanim kosztem? Wystarczą 2 kroki

Krok 1

W pierwszej kolejności zagipsowano wszelkie uszczerbki, dziury i niedoskonałości ścian. Ich powierzchnię następnie pomalowano na biało farbą przeznaczoną do wilgotnych pomieszczeń.

Krok 2

Kafelki na ścianie zostały odtłuszczone i pomalowane farbą do glazury z kolekcji V33 Renowacja Płytki Ceramiczne. Ta łatwo nakładająca się farba pokryła różne rodzaje płytek występujące w małej łazience. Dzięki temu mała łazienka zyskała spójny wygląd.

Terakota pomalowana została nieco jaśniejszym odcieniem farby do płytek podłogowych. Farba ta, dzięki swojemu składowi, jest bardziej odporna na ścieranie, co ma znaczenie w przypadku intensywnie użytkowanej podłogi w małej łazience.

Po upływie 21 dni od malowania, w ciągu których farba się utwardza, podłoga jest odporna na zarysowania.

Przeprowadzanie remontu łazienki zajęło weekend, a jego koszt wyniósł nieco ponad 300 zł -  niewiele ponad litr farby wystarczył na dwukrotne pokrycie płytek na ścianach, a niespełna litr na pomalowanie podłogi.  

 

Zobacz też: Metamorfoza kuchni bez remontu. Tanio i modnie! Wystarczyło zmienić jedną rzecz

Jak czytać rzuty architektoniczne?