Subtelna ŁAZIENKA W STYLU RETRO: klasyczna biel i czerń

2013-09-04 10:56

Łazienka w stylu retro mieści się w starej kamienicy. Wysmakowany projekt łazienki sprawił, że wnętrze stało się delikatne i szykowne. A biała kompozycja stylowej łazienki w klimacie retro zachwyca prostotą i smakiem.

łazienka
Autor: Mariusz Bykowski

Łazienka, a właściwie dwie łazienki w stylu retro, mieszczą się w stucztredziestometrowym mieszkaniu w starej kamienicy. Stylowe  łazienki są wysokie, dzięki czemu we wnętrzach jest dużo przestrzeni i powietrza. Ozdobne sztukaterie na ścianach łazienki w stylu retro obniżyły nieco optycznie wysokie wnętrze, które nabrało lepszych proporcji.

Łazienka w stylu retro: szyk w bieli i urok w czerni

Jedna z łazienek w stylu retro to klasyczne połączenie bieli i czerni. Ciemne kinkiety, obudowa wanny i umywalki, uchwyty szafki i wzór na płytkach podłogowych stworzyły subtelny kontrast dla mlecznej i spokojnej bieli. Dzięki konsekwencji w aranżacji wystrój obu łazienek w stylu retro jest spójny i zachwyca delikatnością i szykiem.

Pierwsza widoczna na górnym zdjęciu łazienka czarno-biała: z ozdobnymi listwami na ścianach współgrają płytki Villeroy & Boch, tej marki jest także umywalka. Wszystkie meble wykonano według projektu architektki. Do kinkietów z Lovely Home dobrano amerykańskie abażury. Wanna Kludi, baterie Zucchetti.

Druga widoczna na zdjęciu łazienka: umywalka i płytki także Villeroy & Boch, WC Hatria. Nad lustrem kupionym w klubie Westwing kinkiet NAP.

łazienka aranżacja
Autor: Mariusz Bykowski

Więcej inspiracji: