Stylowy PROJEKT ŁAZIENKI: beton i drewno. Łazienka niczym SPA

2013-08-05 10:05
aranżacja łazienki
Autor: Sylwester Rejmer

Projekt łazienki jest elegancki, a zestawienie gresu imitującego beton i drewna wprowadziło do wnętrza stylowe dodatki. Wnętrze jest geometryczne i pozbawione ozdób, dzięki czemu projekt łazienki zamienia się w domowe spa.

Łazienkę projektowano na lata, dlatego zdecydowano się na marki z wyższej półki, a co za tym idzie – większe wydatki. Projekt łazienki jest elegancki, minimalistyczne, ale także ciepłe dzięki zestawieniu gresu imitującego beton i drewno. Na ich tle wyróżnia się biała ceramika o prostokątnych kształtach. Wnętrze łazienki jest geometryczne, całkowicie „wyczyszczone” z ozdób, zbędnych elementów. Idealnie gładkie płaszczyzny maja kolory betonu i drewna – styl inspirowany salonami spa.

Projekt łazienki: płytki zamiast drewna

W projekcie łazienki można z powiwdzeniem wykorzystać płytki imitujące drewno - są one trwalsze od drewna, nie trzeba o nie specjalnie dbać. Po kilku latach będą wyglądały równie pięknie jak na początku.

Obecna technologia pozwala na imitowanie konkretnych gatunków drewna, z właściwym dla nich kolorem, usłojeniem, tak ze nawet z bliska trudno poznać, ze są ceramiką. Można więc dobrać płytki do mebli czy stolarki. Maja różne wymiary, najbardziej efektownie wyglądają te, które przypominają deski. Takie płytki można stosować na blatach w kuchni lub łazience. Ustalając szerokość fugi w projekcie łazienki, należy brać pod uwagę zalecenia producentów – niektórzy z powodów technicznych zalecają robić je szersze, dają wtedy efekt bardziej rustykalny, wąskie fugi lepsze są do mniejszych formatów, typu parkiet lub mozaika.

aranżacja łazienki
Autor: Sylwester Rejmer