Remont łazienki za 200 zł: metamorfoza w weekend!

2018-02-16 17:15

Remont łazienki jest jedną z najbardziej uciążliwych i kosztownych prac. Jak to zrobić KROK PO KROKU pokazuje przykład pewnego mieszkania w Łodzi. Jego metamorfozę samodzielnie przeprowadziła Ula Michalak, autorka bloga interiorsdesignblog.com, która zdecydowała się radykalnie odmienić to nie najmodniejsze już wnętrze.

Płytki łazienkowe: niemodne a w dobrym stanie. Kto z nas nie zna tych małych koszmarków? Usuwanie starych płytek ze ścian i podłogi uniemożliwia bieżące korzystanie z łazienki przez długi czas. Jednak są pewne sposoby, dzięki którym metamorfozę niemodnej łazienki przeprowadzić można szybko, tanio i zupełnie samodzielnie.

Remont łazienki po kosztach: KROK PO KROKU

 

KROK 1

W pierwszej kolejności zagipsowano wszelkie uszczerbki, dziury i niedoskonałości ścian. Ich powierzchnię następnie pomalowano na biało farbą przeznaczoną do wilgotnych pomieszczeń. 

Czytaj też: Spektakularne metamorfozy wnętrz niedrogimi sposobami!

 

KROK 2

Kafelki na ścianie zostały odtłuszczone i pomalowane farbą do glazury w kolorze Szary Marengo (z kolekcji V33 Renowacja Płytki Ścienne). Ta łatwo nakładająca się farba pokryła różne rodzaje płytek występujące w małej łazience. Dzięki temu mała łazienka zyskała spójny wygląd. Terakota pomalowana została nieco jaśniejszym odcieniem farby do glazury. Tutaj bardziej sprawdził się kolor Biały Pieprz spośród farb przeznaczonych do płytek podłogowych. Farba ta, dzięki swojemu składowi, jest bardziej odporna na ścieranie, co ma znaczenie w przypadku intensywnie użytkowanej podłogi w małej łazience. Po okresie 21 dni od malowania, w ciągu których farba się utwardza, podłoga będzie odporna na zarysowania. Przeprowadzanie remontu łazienki zajęło weekend, a jego koszt wyniósł zaledwie 200 zł -  niewiele ponad litr farby wystarczył na dwukrotne pokrycie płytek na ścianach, a niespełna litr na pomalowanie podłogi.  

Czytaj też: Home staging czyli jak małym kosztem odmienić swoje wnętrze!

 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE