Projekty łazienek. Drewno w łazience

2008-10-22 2:00

Przytulne wnętrze, w którym jest okno, kwiaty, drewno.. a przecież to łazienka. Preferując konkretny styl nie jesteśmy skazani na nudne łazienki. Dla tych, którzy cenią projekty łazienek, w których dominują naturlane materiały - łazienka w drewnie będzie dobrym rozwiązaniem.

Spis treści

  1. Projekty łazienek postaw na oryginalność w aranżacji
  2. Jakie drewno do łazienki

Oryginalna aranżacja łazienki w stylu kolonialnym, który tworzą drewniane meble i drewno na ścianach użyte zamiast tradycyjnej glazury. Wnętrze łazienki odbiera się jako tradycyjne, choć w rzeczywistości nie jest takie do końca: przewrotność polega na tym, że w projekcie łazienki ściany wyłożono panelami z laminatem imitującym drewno egzotyczne. Na podłodze łazienki zastosowano duże płyty gresowe. Pozostałe fragmenty ścian oraz obudowę wanny pokryto bardzo praktyczną wodoodporną farbą o widocznej strukturze. Oryginalność jest w cenie, więc zamiast paneli możemy użyćw łazience także tapety wodoodpornej lub pomalować ścianę, stosując przecierki.

Projekty łazienek postaw na oryginalność w aranżacji

Nie bójmy się niestandardowych rozwiązań projektując łazienki, jak na przykład drewniane panele na ścianie. W łazience (choć niekoniecznie w tzw. mokrych strefach) można wykorzystać drewno egzotyczne, bardzo odporne na wilgoć (np. teak) lub panele naklejane na specjalną płytę wodoodporną.

Jakie drewno do łazienki

Drewno do łazienki - co na ściany. Wykonując projekt łazienki można na nie użyć drewna litego w postaci tradycyjnej boazerii. Popularne na ściany łazienki stały się płyty z wodoodpornej sklejki fornirowane naturalnym odpornym na wilgoć drewnem. Można je układać w elementach różnej wielkości, przyklejając do tynkowanych ścian lub przykręcając do płyt gipsowo-kartonowych. Taka aranżacja łazienki - wygląda efektownie i jest praktyczna. Drewno do łazienki - co na podłogi. Na łazienkowe posadzki wybiera się przede wszystkim drewno lite w dużych elementach (deski i wielkoformatowy parkiet) oraz gotowe panele trójwarstwowe. Jeśli na posadzce łączy się różne materiały, drewno w łazience zwykle układa się na fragmentach podłogi mniej narażonych na wilgoć. Jeżeli chcemy pokryć drewnem całą podłogę łazienki, wybierajmy gatunki bardziej odporne na wilgoć. Drewno do łazienki stosuje się także w postaci wstawek na posadzkach wykonanych z innych materiałów – na przykład z kamienia lub płytek ceramicznych. Mogą one przybierać formę dywaników, obramowań albo tworzyć kompozycje różnych materiałów.