Projekt łazienki w stylu minimalistycznym. Nagroda VASCO

2017-07-26 14:15

Koncepcja łazienki, a właściwie salonu kąpielowego, oparta jest na prostocie wnętrza i minimalistycznych formach wykończenia. Ważną częścią przestrzeni jest pionowy grzejnik dekoracyjny w kolorze miedzianym, który wyznaczył styl aranżacji i motyw równoległych linii we wnętrzu. Całość utrzymana jest w stonowanej kolorystyce, sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Projekt koncepcyjny zdobył zasłużoną nagrodę w konkursie firmy VASCO.

Minimalistyczna aranżacja salonu została oparta tylko na trzech kolorach: ciemnej szarości, metalicznej miedzi i bieli. Szare są ściany, szafka pod umywalką, miedziane panele na ścianie za wanną, baterie, grzejnik, lampa lustro, podstawy mebli. Biel pojawia się na ceramice i kloszach designerskich lamp. Elementem, który skłonił architektów do wykorzystania w projekcie motywu linii równoległych był dekoracyjny grzejnik ścienny, składający się podłużnych wąskich elementów ułożonych równolegle. Autorami aranżacji minimalistycznej łazienki są architekci Jakub Nieć i Paulina Zwolak. Projekt zdobył nagrodę w 11 edycji konkursu VASCO Integracje w kategorii Projekt koncepcyjny.

Modna miedź w minimalistycznej łazience

Dekoracyjny grzejnik łazienkowy, a właściwie jego podłużne, ułożone równolegle, elementy stały się inspiracją do projektu łazienki. Motyw został powtórzony i wykorzystany na panelach ściennych. Ściana za wanna wprowadza dynamikę do minimalistycznego pokoju kąpielowego i jest wysublimowanym tłem dla wolnostojącej wanny. Modny miedziany kolor grzejnika świetnie komponuje się z zawsze eleganckimi szarością i bielą. Dlatego też pojawia się na minimalistycznej armaturze, podstawach szafki podumywalkowej i stolika Miedziane sa także elementy designerskich lamp. Trzecim, uzupełniającym modny duet, kolorem jest biel ceramiki: wanny, umywalki i toalety. Ładna klasyka zawsze idzie w parze z nowościami.

Czytaj też: Inspirujaca aranżacja wnętrz z modną miedzią

 

Łazienka z kolorem szarym i miedzią
Autor: VASCO