Projekt łazienki: PASTELOVE, czyli jak rozświetlić ciemną łazienkę?

2015-07-03 14:30 Agnieszka Zawadzka

Jak rozświetlić ciemną łazienkę? Jakimi sposobami możemy z powodzeniem dodać blasku i światła ciemnej łazience? Zainspirujcie się projektem pastelowej łazienki, w której każdy element krzyczy: WIĘCEJ ŚWIATŁA!

Często w naszych łazienkach, nawet jeśli mamy miejsce na okno, jego północna bądź zacieniona drzewostanem ekspozycja nie daje wystarczająco dużej ilości światła dziennego. Jakimi zabiegami możemy spotęgować ilość światła dziennego wpadającego przez okno do naszej łazienki? Pakiet rozwiązań tego problemu w ciemnej łazience zawiera projekt pastelowej łazienki w klasycznym bliźniaku. Jakie są jego mocne strony?

Projekt pastelowej łazienki: więcej światła!

Projekt pastelowej łazienki w klasycznym bliźniaku zakłada prostotę nowoczesnych form (wydłużona, delikatnie wyoblona armatura natynkowa, lekko zaokrąglone, kwadratowe umywalki nablatowe) i ciepłe, pastelowe barwy. Proste, uniwersalne i nowoczesne formy mebli usytuowano na tle stonowanej kolorystyki ścian i wykończenia zabudowy łazienkowej, stanowiącej również tło dla ciekawych faktur. Głównym jednak atutem pastelowej łazienki jest nastawienie na iluzoryczność i przenikanie przestrzeni. Duże, lustrzane przeszklenia na całej wysokości jednej ze ścian łazienki nie tylko optycznie zdwoiły rozmiar samej łazienki, ale i spotęgowały ilość światła wpadającą przez zacienione roślinnością okno. Kolejnym niezwykłym rozwiązaniem stało się przedzielenie przestrzeni pastelowej łazienki niedomkniętą ścianą. Niska ściana na środku łazienki dzieli przestrzeń na strefę toaletową i kąpielową. Obniżone przepierzenia pozwalają światłu dziennemu wędrować po całym pomieszczeniu. Dzięki prześwitowi ponad linią umywalek, światło wpadające z okna dociera również do tej strefy łazienki. Nie jest więc wyłącznie zarezerwowane dla strefy kąpielowej z wanną.

ZOBACZ: pastelowe wnętrza!

 

Projekt pastelowej łazienki: faktury i struktury

Część kąpielowa z wanną i odseparowana przeszkleniem część z prysznicem, wyłożone zostały kamienną mozaiką. Architektki wypatrzyły ją w Londynie, ale kupiły już w Polsce. Chcąc rozbić rytm powtórzeń wzoru, by wyglądał naturalnie, niektóre kamyczki odrywano od siatki i przyklejano w innych miejscach. „Plażowe” otoczaki wyskakujące ze ścian urozmaicają jednobarwną przestrzeń pastelowej łazienki. Do oryginalnej i jasnej dekoracji ścian pasują jak ulał „kamienny” dozownik mydła i podobna mydelniczka.

SPRAWDŹ: projekt łazienki inspirowany plażą!