Prysznic na kamieniu: nowoczesny projekt łazienki inspirowany plażą!

2015-05-20 14:19 Agnieszka Zawadzka

Nowoczesny projekt łazienki inspirowany nadmorską plażą z kamykami, to pomysł prosty i niezwykle efektowny. Inspiracje morską bryzą i miękkim piaskiem w aranżacji łazienki przywołują na myśl czas beztroskich wakacji i dalekich podróży. Minimum środków i maksimum wyrazu w nowoczesnej łazience dało połączenie kilku prostych materiałów. Zainspiruj się wakacyjnym projektem łazienki!

Projekt nowoczesnej łazienki inspirowanej plażą, zakłada proste rozwiązania. To właśnie one stanowią siłę tego projektu. Spójna i stonowana kolorystyka ścian, mebli i ceramiki daje doskonałe tło dla bardziej ekstrawertycznej podłogi. Jak pogodzono prostotę z innowacyjnym pomysłem na aranżację nowoczesnej łazienki?

Nowoczesny projekt łazienki: w spójności siła!

Kolorystyka ścian i mebli w projekcie nowoczesnej łazienki inspirowanej plażą zamyka się w palecie złamanej bieli i szarości. Proste, prostokątne lustro i aluminiowa listwa kryjąca oświetlenie to propozycje zaczerpnięte z ultra nowoczesnych aranżacji łazienek. Podobnie jak i wolno stojąca wanna o zaokrąglonych bokach. Biała i prosta zabudowa szafek pod nablatowe umywalki nie odwraca uwagi od dekoracyjnej podłogi i fragmentu ściany za prysznicem. Na podłodze i ścianie w prysznicu położna została inspirowana wakacyjną plażą mozaika kamienna, wykonana z otoczaków zatapianych bezpośrednio w fudze. Uwagę w projekcie łazienki zwraca także nietypowa okładzina za wanną, przypominająca ścianę drewnianego bungalowu czy nadmorskiej, drewnianej daczy. Szara ściana za wanną wykonana jest tak naprawdę z MDF-u, pokrytego dodatkowo wodoodpornym lakierem, jaki stosuje się powszechnie w meblarstwie. Dzięki temu jest odporna na typową w łazience wilgoć.