Projekt łazienki: czarno-biała łazienka w stylu glamour

2014-08-11 13:54 Sonia Łukomska

Jak urządzić łazienkę w odcieniach czerni i bieli, by nie raziła zimnem i surowością? Planujesz aranżację mieszkania, a nie jesteś zwolennikiem nowoczesnych, bardzo obecnie modnych minimalistycznych form? Oto projekt łazienki w stylu glamour, która zachwyci cię swoim wysmakowaniem, jednocześnie sprawiając, że zapragniesz zanurzyć się na długie godziny w aromatycznej kąpieli.

Przedstawiony projekt łazienki udowadnia, że pomieszczenia w stylu glamour nie muszą tchnąć pałacowym zimnem – umiejętne połączenie czerni i bieli z odpowiednimi dodatkami może stworzyć gustowną, a zarazem przytulną aranżację.

Projekt łazienki: retro glamour w czerni i bieli

W przedstawionym projekcie czarno-białej łazienki elegancki, wysmakowany klimat wprowadzają głównie odpowiednio dobrane elementy wyposażenia i dodatki utrzymane w stylu glamour. Centralnym punktem pomieszczenia jest wolno stojąca, stylizowana na starą wanna na efektownych, rzeźbionych nóżkach. Została ona zestawiona z czarną szafką w stylu retro, na której znajduje się para umywalek oraz z ciężkimi, mięsistymi zasłonami. Wzór na zasłonach doskonale wpasowuje się w stylistykę glamour, jednocześnie przełamując surowość połączenia czerni i bieli, nadając łazience przytulnego charakteru. Podobną rolę spełnia bogato zdobiony stołek ustawiony przy wannie – połączenie głębokiego burgundu ze złotem z jednej strony podkreśla strojność aranżacji łazienki, a z drugiej wprowadza do kolorystyki pomieszczenia ciepłe barwy. Ozdobne lampy, ramy luster i inne dodatki w stylu glamour przeplecione są detalami w stylu retro (wieszaki, kubki, dozownik na mydło), których spokojniejszy, nieco staroświecki design pogłębia poczucie swojskości. Czysto białe ściany powiększają optycznie przestrzeń i sprawiają, że w pomieszczeniu panuje atmosfera czystości. Czarno-biała szachownica na podłodze jest elegancka, a jednocześnie dodaje aranżacji łazienki charakteru.

Więcej inspiracji: