Projekt łazienki: BETON przewodni czyli łazienka w stylu industrialnym!

2015-03-23 17:45 Agnieszka Zawadzka
Projekt łazienki z betonem w stylu industrialnym
Autor: Mariusz Bykowski Projekt łazienki z betonem w stylu industrialnym z perfekcyjnym wykorzystaniem właściwości niejednorodnej kolorystyki płyt i umiejętnie dobranego oświetlenia.

Struktura, kolor i surowy charakter betonu coraz częściej kusi przy aranżacji nowoczesnej łazienki. Projekt łazienki w stylu industrialnym doskonale wykorzystał niejednorodną kolorystykę i odcienie szarych płyt imitujących beton. Jakimi prostymi środkami zrealizowano projekt nowoczesnej łazienki w stylu industrialnym?

Beton, już nie tylko strukturalny, wkradł się na dobre w codzienne i udomowione przestrzenie naszych wnętrz. Struktura, kolor i surowy charakter betonu to propozycja zarówno do przestrzeni łazienki, jak i salonu czy nowoczesnej kuchni. Zainspiruj się projektem łazienki w stylu industrialnym, który doskonale operuje wszystkimi plusami wynikającymi z surowca, jakim jest beton we wnętrzu.

Projekt łazienki: rozwiązania na mur beton!

Rozwiązanie kwestii ścian i podłogi w projekcie łazienki w stylu industrialnym opiewa dwa rodzaje wielkoformatowych płyt imitujących beton: jasnoszarych (w przestrzeni podłogi i ściany na wprost wejścia) i antracytowych, zdobiących ścianę za wanną i stanowiących również element obudowy. Aby łazienka nie wydała się zbyt monolityczna, przełamano jej surowość białą, nowoczesną zabudową z drewnianym blatem. Szafki na wymiar ulokowano wzdłuż ściany z umywalką, dzięki czemu optycznie wyrównano proporcje prostokątnego wnętrza. W tym samym celu zastosowano prostokątną lustrzaną taflę, zamocowaną na całej szerokości ściany ponad umywalką. Złudzenie optyczne nie pozwala tego dostrzec od razu, ale po jednej ze stron lustra znajduje się także... funkcjonalna szafeczka. Obłożona z każdej strony lustrzaną okładziną jest absolutnie niezauważona z pozycji wejścia do łazienki. Nowoczesna, prostokątna ceramika łazienkowa nawiązuje do prostej i białej zabudowy łazienkowej.

Projekt łazienki: światło po betonie

Niezwykły efekt w projekcie nowoczesnej łazienki w stylu industrialnym uzyskano dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu. Umieszczona wzdłuż szerokiego boku, nieco ukryta wzdłużna listwa z oświetleniem LED uczyniła z masywnej, antracytowej obudowy wanny obiekt lekki, jakby zawieszony w przestrzeni. Jasne i intensywne światło daje z kolei podłużny neon umieszczony ponad lustrzaną taflą, ułatwiający precyzyjny makijaż i wieczorną toaletę. Subtelne punkty świetlne umieszczone w podwieszonym suficie dyskretnie rozpraszają wiązki światła na dalszą przestrzeń industrialnej łazienki.

Projekt łazienki z betonem w stylu industrialnym
Autor: Mariusz Bykowski Jedynym akcentem przełamującym surowy charakter betonowej łazienki w stylu industrialnym są subtelnie przemycane elementy drewniane, np. w blacie pod umywalką.