Pokój kąpielowy w odcieniach szarości i bieli

2014-09-24 15:36

Pokój kąpielowy, połączony z sypialnią szerokimi drzwiami, jest spójny stylistycznie zarówno z sąsiadującym wnętrzem, jak i resztą domu. W aranżacji pokoju kąpielowego rządzą odcienie szarości i biel.

Spis treści

  1. Odcienie szarości i biel w pokoju kąpielowym
  2. Proste i lekkie kształty w pokoju kąpielowym

Właścicielka nie lubi glazury, dlatego postanowiła, że w jej łazience nie będzie płytek. Chciała mieć pokój kąpielowy funkcjonalny i przytulny. Wyjątkiem jest podłoga: biały polerowany gres, który pojawia się też w salonie i kuchni ze względu na ogrzewanie podłogowe. Ściany w pokoju kąpielowym pomalowane są wodoodporną farbą lateksową.

Odcienie szarości i biel w pokoju kąpielowym

W łazience, która pełni funkcję pokoju kąpielowego, rządzą odcienie szarości i biel, które stanowią idealne tło wszelkiego rodzaju dodatków. Możliwość zmiany elementów dekoracyjnych sprawia, że ta aranżacja pokoju kąpielowego nigdy się nie znudzi. Oprócz bieli i szarości pojawia się również w łazience drewno - blaty, półki i drzwi z sosny i dębu wnoszą do wystroju pokoju kąpielowego naturalne ciepło. Dodatkowo obudowa wanny i przylegające do niej ściany w łazience zostały pomalowane wodoodporną farbą strukturalną z dodatkiem srebrzystego pigmentu. Dzięki temu promienie słońca, wpadające przez okno, delikatnie rozświetlają ciemny kolor.

Proste i lekkie kształty w pokoju kąpielowym

Okrągła umywalka, której kupienie wcale nie było łatwe, ma idealnie prostą formę. Mimo że łazienka jest spora, została wyposażona w najmniejsze miskę WC i bidet, jakie udało się kupić. Projektantce zależało, aby sanitariaty dawały wrażenie lekkości, zwłaszcza że naprzeciw stanęła ogromna wanna narożna. Ta również musiała charakteryzować się prostym kształtem, rzadko spotykanym wśród tego typu wanien.