Płytki dekoracyjne: DEKORY czyli unikalny wystrój łazienki!

Potocznie zwane dekorami płytki ozdobne do łazienki z pewnością mają równie wielu wielbicieli co i przeciwników. Umiejętnie dobrane dekory ożywią łazienkę i nadadzą jej szyku. Wystrój łazienki z użyciem dekorów może okazać się bardzo ciekawą i nowoczesną aranżacją.

Dekoracyjne płytki w paski
Minimalistyczna łazienka
Dekor glamour
Paski
Roślnny dekor

Płytki dekoracyjne kojarzą się najczęściej z łazienkami urządzanymi w stylu klasycznym, ale również i w innych stylach świetnie się odnajdą. Należy dobrze przemyśleć dobór płytek dekoracyjnych i rozmieścić je umiejętnie, by nie przesadzić. Odpowiednio dobrany dekor do łazienki ociepli ją i będzie doskonałą ozdobą na lata.

Jak wybrać odpowiednie płytki dekoracyjne

Jeśli mamy małą łazienkę należy unikać zbyt dużych wzorów. Drobne desenie do małej łazienki będą bardziej odpowiednie, ponieważ nie przytłoczą jej i nie zmniejszą optycznie. Z tego samego powodu dobrze jest wybierać jasne kolory. Wybierając dekory do łazienki najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie zdecydować się na średniej wielkości motywy w pasującej do reszty aranżacji kolorystyce. Tyczy się to również większych łazienek, choć tutaj jeśli chcemy, możemy użyć także dużo większych wzorów. Jeśli łazienka jest dobrze oświetlona, zwłaszcza światłem dziennym, możemy zastosować w niej nawet bardzo ciemne kolory nie tylko w postaci płytek dekoracyjnych.

Kreatywna aranżacja łazienki z płytkami dekoracyjnymi

Płytki dekoracyjne w łazience to motyw, który zna każdy z nas. Wybór pośród kolorów, wzorów i rozmiarów jest niemal nieskończony, więc możemy pozwolić sobie na naprawdę ciekawy projekt łazienki z dekorem na ścianach. Dekor w łazience pomoże nam podkreślić najciekawsze miejsca, jak na przykład wolnostojąca wanna, czy nietypowy blat pod umywalkę. Ciekawą propozycją jest także ułożenie dekoru wokół lustra, tak by spełniał on rolę ramy. Dekor w łazience pozwoli na kreatywny projekt, podkreślający atuty łazienki. Pamiętajmy jednak, że będzie to ozdoba na wiele lat, więc dobrze jest przemyśleć swój wybór, by szybko się nam nie znudził.

Ocena: 0
Tekst:: MS Zdjęcia: Michał Przezdzik

POLECANE ARTYKUŁY