Planujesz remont łazienki w tym roku? Nie przegap tych 5 trendów

2023-01-04 13:12

Jak modnie urządzić łazienkę w 2023 roku? Dla wszystkich miłośników estetycznych wnętrz i tych, którzy planują w nadchodzącym roku remont łazienki przygotowaliśmy 5 trendów, które zdominują kąpielowe wnętrza w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Zobacz, co będzie modne!

łazienka
Autor: getty images

1. Styl japandi i mid-century

W zeszłym roku w łazienkach (i pozostałych pomieszczeniach) królował styl mid-century, który czerpał z modernizmu lat 50. i 60. XX wieku. W 2023 roku będziemy nadal kontynuować ten trend, ale również wzbogacimy go w elementy charakterystyczne dla stylu japandi, inspirowanego estetyką skandynawską i japońską. Prostota, minimalizm i funkcjonalność zdominują więc łazienki w nadchodzącym roku. 

łazienka w stylu japandi
Autor: materiały prasowe

2. Odcienie bieli i kolory ziemi

W 2023 roku w łazienkach wrócimy do stonowanej palety barw. We wnętrzach skupimy się na różnych odcieniach bieli i kolorach ziemi, a szczególnie na ciepłym, szlachetnym brązie. Pożądane będą również połączenia ciepłych i zimnych tonów, a także kompozycje z różnych odcieni złamanej bieli. 

biała łazienka
Autor: materiały prasowe

3. Mieszanie tekstur

Modna łazienka 2023 będzie miejscem, w którym pojawią się rozmaite tekstury: im surowsze i nawiązujące do natury - tym lepsze! Możemy więc spodziewać się ceglanych ścian w łazienkach, brodzików wykonanych z materiału imitującego naturalny, chropowaty kamień itd. Modne będą także połączenia gładkich powierzchni z teksturami - to one będą nadawać unikatowy ton aranżacji!

łazienka
Autor: materiały prasowe

4. Organiczne kształty

W 2023 roku kontynuujemy inspirację naturą i sięganie do organicznych kształtów. W modzie będą niedoskonałości - zarówno w kształcie, jak i teksturze. W łazienkach królować będą nieregularne linie i formy. Coraz chętniej będziemy decydować się na lustra o meandrycznych ramach.

5. Wolnostojące elementy wyposażenia

A co z wyposażeniem łazienek? W 2023 roku do łask wrócą wolnostojące umywalki i wanny, szczególnie te o ozdobnych nóżkach i cokołach. Rzeźbiarskie umywalki będą bez wątpienia hitem nadchodzących miesięcy. Warto zwrócić uwagę na umywalki w kształcie amfor i obelisków. 

łazienka
Autor: materiały prasowe

Źródło: schedpol.pl