Nowoczesne łazienki z prysznicem. Co będzie modne w 2025 roku? To podpowiadają producenci!

2024-06-26 15:58

Strefa prysznica to bardzo ważne miejsce w każdej łazience. No chyba, że zdecydujesz się na wannę. Tego typu przestrzeń jest miejscem do relaksu i wszelkich czynności pielęgnacyjnych, dlatego odpowiednio zaaranżowana wpłynie na nasz komfort. Może być też ozdobą łazienki. Jaki prysznic wybrać? Zobacz i zainspiruj się!

Spis treści

  1. Kabina prysznicowa - jaką wybrać?
  2. Odpływ - liniowy czy ścienny?
  3. Nowoczesny prysznic z miejscem do przechowywania
  4. Odważne kolory i materiały atutem całego wnętrza

Kabina prysznicowa - jaką wybrać?

Przy zakupie kabiny prysznicowej warto zwrócić uwagę na:

  • przestrzeń,
  • estetykę
  • i funkcjonalność.

Kabina powinna być dostosowana rozmiarem i kształtem do układu oraz powierzchni całego pomieszczenia, aby nie zdominowała reszty aranżacji.

Należy zwrócić uwagę na to, aby wejście i wyjście spod prysznica było komfortowe i bezpieczne. Pełną swobodę, a jednocześnie bezproblemowe otwieranie zapewni nam kabina typu walk-in. Znacznie ułatwia ona dostęp, co może być istotne dla osób starszych, czy osób z niepełnosprawnościami.

Prysznice typu walk-in stanowią również ogromne ułatwienie dla rodzin z małymi dziećmi. Brodziki prysznicowe dają niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne. Bez problemu można wstawić tam niewielkie krzesełko, które ułatwi codzienną pielęgnację.

Marka Geberit proponuje w tym przypadku ultrapłaskie modele. Dostępne są też te wyposażone w antypoślizgową powierzchnię, wykony z solidnej żywicy kamiennej i dostępny w trzech nowoczesnych kolorach: białym, szarym i grafitowym.

Dobrym rozwiązaniem są również panele do natrysków bezbrodzikowych, wykonane z kompozytowego materiału mineralnego, zapewniającego mu wyjątkową odporność i wytrzymałość. Według normy panel dopuszczony również dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku, co pozawala na stworzenie łazienki całkowicie bez barier.

CZYTAJ TAKŻE: Prysznic czy wanna? Czy lepsza jest wanna czy kabina prysznicowa? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Nowoczesne prysznice - inspiracje
Autor: Pexels/Max Rahubovskiy

Odpływ - liniowy czy ścienny?

Alternatywą dla tradycyjnych brodzików są odpływy liniowe. To zyskujące coraz większą popularność rozwiązanie doskonale sprawdza się w nowoczesnych łazienkach, w pełni wtapiając się w aranżację.

Do godnych polecenia rozwiązań należą także odpływy ścienne, które są niezwykle dyskretne, a jednocześnie przełamują konwencjonalne przekonanie o tym, że odpływ powinien znajdować się w podłodze.

Wmarzona łazienka Polaków

Nowoczesny prysznic z miejscem do przechowywania

Podczas brania prysznica, niezbędne są kosmetyki. Nierzadko zajmują posadzkę brodzika, co nie wygląda dobrze i jest niewygodne. Dobrym pomysłem na zachowanie ładu i porządku w strefie prysznica będą niewielkie wnęki w ścianie. Można wykorzystać też plastikowe półki lub akcesoria dostępne są w wielu sieciówkach - na przykład w Ikei, Homli czy Home&You.

Marka Geberit oferuje y zintegrowane schowki niszowe które efektywnie wykorzystują dostępną przestrzeń, bez konieczności instalowania dodatkowych szafek i półek. Po produkty do higieny można sięgnąć w dowolnym momencie, bez konieczności schylania się, czy opuszczania kabiny.

Nowoczesne prysznice. Zobacz, jak urządzić łazienkę w 2024 roku
Autor: Musiał Studio/Fot. Łukasz Zandecki

Odważne kolory i materiały atutem całego wnętrza

Idealnym dopełnieniem aranżacji funkcjonalnej strefy prysznica będzie podkreślenie jej za pomocą płytek, tapety bądź mozaiki. To ostatnio bardzo popularny, a przy okazji świetny sposób na stworzenie unikalnej przestrzeni.

Mozaika doskonale sprawdzi się na jednej ze ścian, jako akcent podkreślający tę strefę użytkową. Zastosowanie płytek o ciekawych kolorach i wykończeniu sprawi zaś, że pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru, a miejsce kąpieli zostanie odpowiednio wyeksponowane.

Warto zastosować w łazience różne materiały i faktury. Śmiało można pokusić się o połączenie chłodnych i eleganckich kamieni z ciepłym, przywodzącym na myśl fińskie sauny drewnem. Odważnym, ale i bardzo efektownym patentem jest też pomalowanie sufitu na kontrastujący z resztą domowego SPA kolor.

ZOBACZ: Pomysł na łazienkę! Jakie style wnętrzarskie będą hitem 2025 roku?

Nasi Partnerzy polecają