Modna ARANŻACJA ŁAZIENKI: jak stworzyć skandynawski styl retro w łazience?

2013-09-11 12:30

Aranżacja łazienki w stylu retro należy teraz do najmodniejszych. Nic dziwnego! Aranżacja łazienki w stylu retro jest bezpretensjonalna, ma charakter i nie trzeba wydawać na nią całego domowego budżetu. ARANŻACJA ŁAZIENKI w skandynawskim stylu retro: INSPIRACJE, POMYSŁY, ZDJĘCIA

Spis treści

  1. Aranżacja ŁAZIENKI: co na ściany i podłogę
  2. Aranżacja ŁAZIENKI: liczą się pomysły 

Aranżacja łazienki w skandynawskim stylu retro to połączenie prostoty białych ścian, wyrafinowanego dizajnu starych mebli i kolorowych dodatków. Taka aranżacja łazienki daje zaskakująco dobre efekty i co ważne, nie rujnuje portfela – zapewnia architektka Dorota Janusiewicz ze studia projektowego Projectownia. Prawdziwe perełki meblarskie można znaleźć na strychu dziadków, w garażu sąsiadów, na targach staroci czy w pobliskich komisach. A w aranżacji łazienki w skandynawskim stylu retro mają decydujące znaczenie. W roli dodatków sprawdzą się zarówno babcine koronkowe serwetki, jak i nowocześniejsze akcesoria.

Aranżacja ŁAZIENKI: co na ściany i podłogę

Aranżacja łazienki w stylu retro - na ściany wybrano białe płytki w kształcie cegiełek (firmy Vives). Od razu nadały aranżacji łazienki ducha retro. Właścicielom zamarzyła się do tego klasyczna czarno - biała szachownica na podłodze. Długo szukali do swojej aranżacji łazienki odpowiednich płytek, aż w końcu natrafili na takie, które wykorzystuje się... w basenach. Osobno białe i czarne (Rako), w plastrach po dziewięć sztuk. W domu okazało się, że jasne są 1,5 mm większe od ciemnych, ale fachowy glazurnik świetnie sobie z tym poradził. Dzięki szachownicy aranżacja łazienki zyskała wrażenie głębi. To dobry trik na powiększenie niewielkiego wnętrza.

Aranżacja ŁAZIENKI: liczą się pomysły 

Wanna w aranżacji łazienki pozostała po poprzednich gospodarzach. Przeszła jednak gruntowną metamorfozę. Została na nowo pokryta w środku emalią, a nowi właściciele pomalowali ją na zewnątrz czarną farbą do metalu. W aranżacji łazienki z czarno – białą szachownicą na podłodze wygląda fantastycznie! Krótsza ściana łazienki została zabudowana szafkami na kosmetyki, ręczniki i bieliznę do prania. Ale aranżacja łazienki zależy także od szczegółów. Białe lakierowane fronty zyskały oryginalną ozdobę – gałki meblowe kupione za grosze w sklepie indyjskim.