Minimalistyczna łazienka w męskim stylu

2009-03-17 1:00

W łazience panuje geometryczny porządek. Zastosowano kontrastowe kolory i oszczędne dekoracje. Styl łazienki jest ascetyczny i surowy. Dzięki czerni i bieli wnętrze wydaje się naprawdę męskie.

Łazienka kontrastowa i minimalistyczna

Minimalizm form i barw sprawia, że łazienka wydaje się ascetyczna i zimna. Kontrastowe zestawienie bieli i czerni uzupełniają metalowe dodatki. Tu powinno być jak najmniej drobiazgów, oko mogą przykuwać nieliczne designerskie dodatki, takie jak waga, metalowy pojemnik na bieliznę czy ręczniki, proste krzesło. Wbrew pozorom w otoczeniu takich materiałów dobrze czuje się plastik, ale tylko ten dobrej jakości. Taka łazienka daje poczucie czystości, koi nerwy, wycisza zmysły.

Proste łazienkowe sprzęty

Łazienka obfituje w czyste, geometryczne formy, które nadają jej szlachetności. Wanna jest prostokątna, a umywalka sześcienna. Na ścianach na tle białych, dużych płytek wyróżniają się pasy mozaiki z kwadracików. Elementy czerni  (fragmenty ścian, dodatki) umiejętnie podkreślają elegancję prostych form, a czerwień na takim tle zyskuje na intensywności.