Metamorfoza łazienki: jak przemienić wnętrze bez wyrazu w ikonę dobrego stylu?

2014-08-12 10:13 Anna Rychlewicz

Łazienka to wnętrze stworzone z myślą o nas samych. Projekt łazienki musi być dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Oto niesamowita metamorfoza łazienki, która z niemodnego wnętrza uczyniła nowoczesną i wyjątkowo stylową przestrzeń kąpielową.

Jak z ponurego i niemodnego wnętrza łazienki uczynić prawdziwą oazę spokoju? W jaki sposób urządzić łazienkę, która będzie zachwycała stylem i szykiem? Projektantka ze studia Decolatorium stanęła przed niełatwym wyzwaniem. Podjęła się metamorfozy łazienki bez wyrazu, miała ją przemienić w łazienkę „z górnej półki". Efekty są olśniewające! Ta metamorfoza łazienki udowadnia, że z każdego pomieszczenia da się zrobić piękne wnętrze.

Metamorfoza łazienki: stylowe wnętrze jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Prezentowana przez nas metamorfoza łazienki łączy w sobie niezwykłą funkcjonalność, elegancję i styl. Czarno-białe wnętrze łazienki urzeka ponadczasowym charakterem i wyśmienitym designem. Założeniem w projekcie łazienki była metamorfoza pomieszczenia gospodarczego wraz z przynależną do niego toaletą. Celem nadania pomieszczeniom wyjątkowej przestronności i funkcjonalności, projektantka zdecydowała się na podzielenie wnętrza. Część z łazienki zaadoptowano na duży prysznic, natomiast drugą połowę zaprojektowano jako niewielką pralnię. W efekcie powstało czarno-białe wnętrze łazienki, które zaskakuje wyszukanym designem i elegancją w najlepszym wydaniu. Projekt łazienki zgrabnie łączy w sobie tradycję z nowoczesnością i lekką ekstrawagancją. Podczas metamorfozy łazienki wykorzystano płytki zaprojektowane przez Macieja Zienia, które wprowadzają do przestrzeni ponadczasowy charakter. Niezwykle ważną rolę z metamorfozie łazienki odgrywa oświetlenie oraz dobór luster. Całość została tak pomyślana, by nadać pomieszczeniu wyjątkowej głębi, jednocześnie zapewniając doskonałe doświetlenie przestrzeni. Podczas metomorfozy łazienki postawiono na klasyczny duet kolorystyczny - czystą biel i elegancką czerń. Neutralna kolorystyka pozwala na zastosowanie w nowej łazience wielu dodatkowych odsłon kolorystycznych, dzięki wprowadzeniu do wnętrza ożywczych dodatków.