Mała łazienka z prysznicem. Te zdjęcia Was zaskoczą!

2024-07-04 11:46

Mała łazienka w bloku spędza Ci sen z powiek? Zastanawiasz się, jak ją urządzić, aby była stylowa i sprawiała wrażenie przestronnej? Nie tylko kolor płytek, ale też dodatki mogą zdziałać cuda! Postaw na jasne barwy, lustra i dobre oświetlenie. Zobacz zdjęcia w naszej galerii i zainspiruj się!

Spis treści

  1. Jakie płytki do małej łazienki?
  2. Jak ozdobić małą łazienkę?
  3. Jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna?
  4. Schowaj zbędne kosmetyki i przedmioty
  5. Co zamiast płytek w łazience?

Jakie płytki do małej łazienki?

Chcesz optycznie powiększyć niewielką łazienkę? Postaw na gładkie płytki w dużym formacie. Te, które nie będą miały widocznych połączeń, sprawią wrażenie optycznie większej przestrzeni.

Płytki z efektem lustra dodadzą pożądanego w stylu glamour błysku. Z kolei modele imitujące metal, takie jak mosiądz, złoto lub srebro elegancji i klasy. Nasza łazienka stanie się przestronna, jeśli wybierzemy jasna płytki i kolor farby. Te w odcieniach ciepłej bieli czy beżu będą strzałem w dziesiątkę!

Jak ozdobić małą łazienkę?

Posiadacze niewielkich łazienek nie muszą rezygnować z dekoracji. Powinny być wybrane w sposób przemyślany, aby nie przytłaczały swoją kolorystyką i formą. Warto wykorzystać wolne miejsce na ścianie, zawieszając tam piękny obraz lub lustra. Zwróć uwagę, co będzie się w nich odbijać.

Do tego miękkie ręczniki, stylowe dozowniki do kosmetyków i świece. Pamiętaj o detalach takich jak uchwyty do mebli. Oryginalne gałki będą przysłowiową wisienką na torcie.

Jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna?

Niektóre łazienki w blokach nie mają okien. Może być to problematyczne, jeżeli lubimy mieć dostęp do dziennego światła. Wspomniane już wcześniej lustra i dobrze dobrane oświetlenie potrafi zdziałać cuda.

Lustra warto umieścić nie tylko nad umywalką, ale też nad wanną. Wszelkie połyskujące przestrzenie sprawią wrażenie większej i jaśniejszej przestrzeni.

Schowaj zbędne kosmetyki i przedmioty

Warto usunąć też z widocznych miejsc nadmierną liczbę kosmetyków. Lepiej przechowywać je w zamkniętej szafce, dzięki czemu unikniemy poczucia zagracenia.

Dobrym rozwiązaniem będzie wybudowanie wysokiej, ale wąskiej szafki, która będzie sięgać aż do sufitu. Schowamy tam akcesoria, sprzęt kosmetyczny i środki do czyszczenia łazienki. Pozostawione na zewnątrz będą się kurzyć i nieestetycznie wyglądać.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

Co zamiast płytek w łazience?

Czasy, w których łazienki były wypełnione płytkami po brzegi już za nami. Coraz bardziej modne stają się ściany pomalowane odpowiednią farbą, tapety, boazerie czy spieki kwarcowe.

Do łazienki dobrym wyborem będą tapety z włókna szklanego lub winylu. Będą nie tylko łatwe w utrzymaniu, ale też odporne na wilgoć. Jak wiadomo - w łazience jej nie brakuje.

Czytaj więcej: Łazienka bez płytek. Zobacz, jak tanio ją urządzić