Mała łazienka w brązach. Ciekawa aranżacja łazienki

2013-02-04 15:09 Opracowanie: Redakcja

Mała łazienka urządzona jest w kolorach natury. W aranżacji łazienki dominuje czekoladowy brąz, który łączy się z beżem i bielą. Mała łazienka ma wyraźnie wydzielone strefy funkcjonalne i dzięki temu wydaje się większa.

Mała łazienka w kolorze brązowym pasuje do reszty mieszkania urządzonego z eleganckim minimalizmem. Aranżacja łazienki została podzielona na strefy, które wyznaczają odpowiednie kolory płytek.

Aranżacja łazienki: dwie strefy

Właścicielom zależało na umieszczeniu w łazience i prysznica i wanny. W tym celu projektantka zmniejszyła nieco sąsiednie pomieszczenie gospodarcze (teraz jest w nim pralnia). W aranżacji łazienki zestawiono dwa kolory wielkoformatowych płyt gresowych, o nieregularnej fakturze – w części prysznicowej dominuje biel i beż, a w strefie kąpielowej czekoladowy brąz. Zastosowanie takich zestawień kolorystycznych powiększyło wnętrze i pomogło wydzielić funkcjonalne strefy.

Brązowa łazienka z pomysłem

Do wykonania blatu nad szafką projektantka wybrała granit płomieniowany. Blat ten ciągnie się nad wannę, gdzie odpowiednio przycięty, tworzy praktyczną półkę na kosmetyki. Fronty mebli łazienkowych, wykonanych na zamówienie, nawiązują jasną kolorystyka drewna do kolorów natury w łazience. Przeszklona kabina prysznicowa nie ogranicza przestrzeni, dzięki temu mała łazienka wydaje się większa niż w rzeczywistości.