Mała łazienka klasyczna i elegancka

2011-03-17 12:44 Karolina Klepacka
Mała łazienka
Autor: Sara Niedźwiecka

Mała łazienka w starej kamienicy wydaje się przestronna, dzięki dużej ilości luster i dobrze zagospodarowanej przestrzeni. Wystrój łazienki jest inspirowany modą włoską, a więc we wnętrzu panuje klasyczna elegancja.

Mieszkanie w XVI Dzielnicy stolicy Francji ma niezwykły klimat. Znajduje się w zabytkowej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku. Mała łazienka wymagała gruntownego remontu. Właścicielka podczas aranżacji łazienki postanowiła odtworzyć klimat Italii. Utrudnieniem była mała powierzchnia i ambitny cel: stworzenie wygodnej i eleganckiej łazienki dla dwojga na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Wyposażenie małej łazienki

Wchodząc do małej łazienki, można odnieść wrażenie, że jest tu dużo miejsca, tymczasem od umywalki dzielą nas dwa kroki. Taki rezultat udało się osiągnąć m.in. dzięki dużym lustrom. Właścicielka zadbała, by wyposażenie łazienki było najwyższej jakości, bo jak twierdzi łazienka jest dla niej miejscem decydującym o samopoczuciu. Dlatego pozwoliłam sobie na marmurowe płytki i dizajnerską armaturę. To jak drogie perfumy: poprawiają nastrój i dodają poczucia pewności siebie na cały dzień.