Luksusowa łazienka: marmur, szkło i ceramika w nowoczesnym salonie kąpielowym

2014-03-20 18:17

Nie łazienka, a prawdziwie pałacowy salon kąpielowy to efekt połączenia najwyższych gatunkowo materiałów (marmur), wyczucia i znajomości stylów oraz oszczędnych i przemyślanych dodatków. Luksusowa łazienka w nowoczesnej interpretacji stylu gwiazd to nasza propozycja na aranżację nowoczesnej łazienki.

Spis treści

  1. Luksusowa łazienka: materiały z najwyższej półki
  2. Luksusowa łazienka: lekko art deco
  3. Luksusowa łazienka: iluminacja

"Mniej znaczy więcej" to ponadczasowa podpowiedź na życie i wnętrze. Wybierając najlepsze materiały do aranżacji luksusowej łazienki trzeba znać prawo umiaru, aby ze szczytu smaku nie popaść w groteskę.

Luksusowa łazienka: materiały z najwyższej półki

Szlachetność materiałów i staranny ich dobór nadały wnętrzu tego nowoczesnego salonu kąpielowego, prawdziwie pałacowy look. Marmurowa posadzka („Emperador Dark”), którą wyłożono całą podłogę łazienki, zrównoważono z jasnym, dębowym fornirem na ścianach i ciemnobrązową tapetą łazienkową („Topaz” firmy Omexco). Dzięki temu zabiegowi pałacowy charakter marmuru nie przytłacza, a proporcje wnętrza luksusowej łazienki są zachowane.

Luksusowa łazienka: lekko art deco

Stylizowana na alabastrową umywalka w klimacie vintage, wsparta została na chromowanych, smukłych stalowych nóżkach. Nawiązuje do nich również zawieszony po przeciwnej stronie grzejnik, w pięknej, industrialnej formie giętych elementów. Lekko stylizowana, biała ceramika łazienkowa nawiązuje do dominującej we wnętrzu nowoczesnej łazienki białej ramy ogromnego lustra. W ogromnej przestrzeni szklanej tafli lustra (200 x 180 cm) zawieszonego nad wanną, przegląda się mniejsze - zawieszone naprzeciw nad umywalką. Oba zwierciadła w takim układzie zwielokrotniają wrażenie przestrzeni, przepychu i glamu w luksusowej łazience. Obła, lekko fazowana wanna czyni kąpiel prawdziwie luksusowym przywilejem. Okrągły, szklany stolik z grubym blatem, na chromowanych, krzyżowych nóżkach subtelnie nawiązuje do stylistyki umywalki i grzejnika, stanowiąc atrakcyjny, podręczny pomocnik na flakony z perfumami.

Luksusowa łazienka: iluminacja

Podwieszany, schodkowy sufit umożliwił dość atrakcyjne podświetlenie salonu kąpielowego. Wrażenie intymności, relaksu i luksusu towarzyszy użytkownikowi tego pałacowego salonu kąpielowego już z chwilą przekroczenia jego progu.