Łazienka z marmurową ścianą

2010-09-29 2:00 Magdalena Czerwińska-Strzelczyk

Przekonamy was, że marmur pasuje do nowoczesnych wnętrz. W białej łazience marmurowe płytki na fragmentach ścian są jedyną ozdobą i wyglądają efektownie.

Do jakich łazienek pasuje marmur?

Marmur kojarzy się nam raczej z klasycznymi, trochę staroświeckimi wnętrzami. Pasuje do pałacowych pomieszczeń, eleganckich i stylowych. W tej łazience został znakomicie wykorzystany. Okazuje się, że doskonale współgra z nowoczesnymi wnętrzami. Dobrze podkreśla nowoczesne, geometryczne kształy ceramiki łazienkowej.

Marmurowa okładzina w łazience

Na pierwszy rzut oka marmur Deep Purple przypomina abstrakcyjny malunek albo przekrój pnia egzotycznego drewna. Z racji ceny i dużej dekoracyjności pojawił się tylko na fragmentach ścian. To jedyna kolorowa rzecz w białej łazience. Wnęka służy jako półka na podręczne akcesoria.

Jeśli wybraliśmy ceramikę łazienkową podporządkowaną kątom prostym, konsekwentnie dobierzmy do niej kanciastą armaturę. Kształty się wtedy nie „pokłócą“.

Marmur w łazience
Autor: Michał Przeździk

Przedpokój z fototapetą

W przedpokoju prowadzącym do łazienki duże wrażenie robi fototapeta: przestrzenna, z perspektywą  wizualnie powiększa pomieszczenie. Tu widok z lotu ptaka na Kraków jest zwielokrotniony przez lustro, co tworzy zabawną grę między rzeczywistością a ułudą. Wyposażenie przedpokoju: drzwi, Pracownia Stolarska „Kraft“, na zamówienie, lampy Mini Funnel, Vibia, zdjęcie, Paweł Krzan