Łazienka w stylu NEO-Glamour: czerń, biel i... żaba

2014-06-06 15:08

Nawet mała łazienka, utrzymana w duchu GLAM, nie może obyć się bez... stylowej wanny na nóżkach! To ten element wyposażenia gra w stylu glamour pierwsze skrzypce. Pozostałe elementy ustępują jej miejsca i zgrabnie komponują przestrzeń wokół. Obejrzyj aranżację łazienki w duchu NEO-glamour, inspirowaną czernią, bielą i stylem art-deco!

Spis treści

  1. Mała łazienka w stylu glamour: inspiracja klasyką
  2. Czarno-biała łazienka NEO-Glamour: nowatorstwo dodatków

Fascynacja czernią i bielą – nieprzemijalnym kanonem perfekcji przeciwieństw, jest wymarzona dla aranżacji łazienki w stylu glamour. Łazienka w duchu NEO-glamour charakteryzuje się bardziej graficzną formą dekoracji i inspiracjami stylem art-deco (miast nader dekoracyjnego baroku, przejmowanego w różnych wariantach przez stylistykę glamour). W małej łazience ważne są proporcje, to one budują wnętrze i determinują stopień i ilość koniecznej (bądź zbędnej) dekoracji.

Mała łazienka w stylu glamour: inspiracja klasyką

Podłogę wyłożono wielkoformatowymi płytami cementowymi w kolorze czarnym. Dzięki zastosowaniu dużych elementów, zminimalizowano zagęszczenie fug. A to z kolei optycznie powiększyło powierzchnię podłogi i dało kontrastującą podstawę dla stylowej wanny na nóżkach. Przy tak niewielkiej przestrzeni łazienki trzeba szczególnie zadbać o przestrzeń wokół wanny – ważne, by przynajmniej przy jednym z krótszych jej boków zapewnić więcej wolnego miejsca. W przeciwnym razie stylowość wanny zmieni się w wadę, a wymarzona wanna na nóżkach, wciśnięta ciasno między ściany, straci cały swój urok. Miejsce zaoszczędzić można również wybierając niewielka umywalkę i rezygnując z podumywalkowej szafki. Ściany w łazience wyłożono do 2/3 wysokości białymi, fazowanymi płytkami. By zróżnicować plastykę ściany, wybrano dwa rozmiary płytek łazienkowych (kwadraty i prostokąty), które ułożono w duchu nonszalanckiej przypadkowości. Fragment czarnej, szkliwionej glazury pojawia się jeszcze w jednym miejscu na ścianie - jako glazurowana oprawa prostego, fazowanego lustra. Czarne, równe, dwurzędowo ułożone glazurowane kwadraty stylowo podkreślają strefę lustrzaną w aranżacji stylowej łazienki. Jedną ścianę powyżej linii glazury pomalowano na odcień ciemno grafitowy, drugą pozostawiono w bieli. Zabieg ten znakomicie równoważy kolorystycznie wnętrze i dodaje mu centymetrów. Po przeciwnej stronie umywalki zamontowano na glazurze wzdłużne, również fazowane, panele lustrzane, w których można się swobodnie przejrzeć. Dodają również pomieszczeniu optycznej objętości.

Czarno-biała łazienka NEO-Glamour: nowatorstwo dodatków

Nieoczywiste dodatki budują cały ten charakterystyczny klimat NEO-Glamour’u. Różowa figurka żaby, przypadkowo czyhająca tuż za stylową wanną, czy różowe ręczniki z motywem kwiatowym to najżywsze i jednocześnie najbardziej nowoczesne akcenty łazienki w stylu NEO-Glamour. Narożna półka z kolorystycznie dobranymi akcesoriami do kąpieli, wprowadza barwny akcent w kąpielowym zakątku. Inspirowana dekoracyjną prostotą i szlachetnością stylu art-deco lampka – kinkiet, zawieszona tuż nad linią glazury, dodaje wnętrzu niekłamanej elegancji.