Łazienka w angielskim stylu. Sposób na bardzo eleganckie wnętrze

2009-01-07 1:00

Atmosfera eklektycznego saloniku, z nutką elegancji i szczyptą tradycji - to nasz pomysł na łazienkę. Zapominamy o nowoczesnych płytkach na ścianach i kabinie prysznicowej na rzecz wygodnej wanny, kominka i ozdobnej tapety. Oto nasz pomysł na bardzo eleganckie wnętrze.

Łazienka jak salon

Takiej łazienki nie powstydziłaby się nawet angielska królowa! Jest zarazem elegancka i bardzo przytulna. Mamy w niej wszystko, co typowe dla klimatu starej angielskiej rezydencji - kominek, tapeta z romantycznym ornamentem, odrobinę staroświeckie ozdoby. Wystarczyłoby zabrać stąd urządzenia sanitarne i zmienić podłogę na drewnianą, a równie dobrze można by urządzić w niej sypialnię lub pokój dzienny.

Zamiast płytek tapeta i farba na ścianie

Ciekawym pomysłem było zrezygnowanie z płytek ceramicznych na rzecz błękitnej tapety i ścian pomalowanych farbą odporną na wilgoć. Ten zestaw dopełniają wysokie, profilowane listwy przypodłogowe, pomalowane na biało. Dzięki nim wnętrze nabiera kształtu, a dość kontrastowo zestawione ściany i podłoga łagodniej łączą się ze sobą. Dodanie brązowych, drewnianych elementów przełamuje bardzo stonowaną biało-niebieską kolorystykę pomieszczenia.

Dodatki w angielskim stylu

Charakter każdego wnętrza, bez względu na jego przeznaczenie, tworzą dodatki. Styl angielski hołduje tradycji - oprócz tapety, nie mogło zabraknąć koronek, porcelany, starych rycin na ścianach i kilku drewnianych mebli stylizowanych na antyki. Typowy schemat przełamują jedynie nowoczesne, metalowe uchwyty na ręczniki, papier oraz prosta w formie armatura i ceramika. Dzięki tym kilku elementom nie ma tu miejsca na nieprzyjazny konserwatyzm.