Wystrój łazienki może być zupełnie inny niż aranżacja reszty pomieszczeń w domu. Jest to miejsce, które wymaga całkiem odmiennych rozwiązań, dlatego też jej projekt może być zupełnie inny i przez to zaskakujący.

Wystrój łazienki: jaki styl wybrać?

Decydując się na konkretny styl w łazience musimy być pewni, że właśnie taka aranżacja będzie nam odpowiadała i nie będziemy mieli jej dość po pewnym czasie. Jednymi z najpopularniejszych motywów w łazienkach są styl minimalistyczny, klasyczny i skandynawski. Nie warto jednak decydować się na nic pod wpływem trendów, które zmieniają się bardzo szybko. Najlepszym wyjściem jest dopasowanie wystroju łazienki do własnych potrzeb i gustu. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na żaden styl można spróbować eklektyzmu, łączącego wiele elementów jednocześnie. Jednakże najrozsądniej jest postawić na wystrój łazienki w neutralnych kolorach, do których później dobierzemy dodatki wedle uznania i potrzeb.

Wystrój łazienki: siła dodatków

Dzięki dodatkom możemy nawiązywać do różnych stylów. Nie warto jednak przesadzać z akcesoriami, by nie zatracić funkcjonalności pomieszczenia na rzecz zbędnych przedmiotów. Wystrój łazienki w neutralnych barwach pozwoli na częstą zmianę dodatków, jednak będą one jedynie nawiązaniami do różnych stylistyk, a nie całkowitą aranżacją w konkretnym nurcie. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na określony styl i urządzamy łazienkę bez pomocy architekta wnętrz należy jak najwięcej dowiedzieć się o wybranej stylistyce, dobrać odpowiednie kolory, płytki, meble i dodatki, by nie wyszedł nam niezamierzony stylistyczny chaos.