Mała łazienka to mało sprzątania, ale też mało miejsca na przechowywanie. Jest jednak kilka sposobów, by nawet na niewielkiej przestrzeni zmieścić wszystko czego nam potrzeba. Miejsca na przechowywanie w małej łazience może okazać się zaskakująco dużo.

Mała łazienka: prytne schowki w nieoczywistych miejscach

By znaleźć w małej łazience odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie trzeba wykazać się sprytem i odrobiną fantazji. Jeśli mamy wystarczająco dużo przestrzeni najlepiej jest zdecydować się po prostu na jak największą, pojemną szafkę podumywalkową, gdzie zmieścimy ręczniki, środki czyszczące, zapas środków higienicznych i innych niezbędnych rzeczy. Takie rozwiązanie będzie prawdziwym remedium na kłopoty z przechowywaniem w łazience. Nie zawsze jednak łazienka jest na tyle duża lub na tyle ustawna by móc sobie na to pozwolić. Wtedy możemy wykorzystać miejsce nad toaletą i umieścić tam szafkę wiszącą. Musi być ona jednak dość płytka, by nie zaburzała proporcji pomieszczenia. Podobnie można wykorzystać miejsce nad pralką. Świetnym pomysłem na przechowywanie w łazience jest też zastosowanie szafki z lustrem nad umywalką – dzięki temu zyskamy nieco miejsca na kosmetyki. By optymalnie wykorzystać łazienkową powierzchnię należy spożytkować z pomysłem wszelkie wnęki i zakamarki – dzięki nim możemy zyskać naprawdę mnóstwo miejsca nawet w najmniejszej łazience.

Mała łazienka: dodatkowe akcesoria do przechowywania

Dodatkowe akcesoria pomagające w utrzymaniu porządku są niezwykle przydatne nawet jeśli mamy w łazience zapewnioną odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Kosze lub pudełka, które pomogą nam w organizacji są świetną inwestycją. Przy okazji wyglądają bardzo schludnie i elegancko. W małej łazience pomocne mogą być także szklane lub ceramiczne pojemniczki, ewentualnie niewielkie miski czy podstawki, w których można trzymać różne drobiazgi jak na przykład biżuteria czy akcesoria do włosów. Przechowywanie w małej łazience nie musi być problematyczne. Wystarczy odpowiednio zorganizować przestrzeń, a z zaskoczeniem stwierdzimy, że nasza mała łazienka jest jednak całkiem spora.