Projekt łazienki z cegłą: ciepła cegła na ścianie w łazience na poddaszu!

Projekt łazienki z cegłą zachwyca prostotą użytych środków i finalnym efektem ciepłej aranżacji łazienki. Czerwona cegła, drewniane elementy i nienachalna biel ceramiki i mozaiki – oto przepis na czarującą łazienkę na poddaszu z cegłą na ścianie!

Projekt łazienki na poddaszu z cegłą na ścianie
Projekt łazienki na poddaszu z cegłą na ścianie
Projekt łazienki na poddaszu z cegłą na ścianie
Projekt łazienki na poddaszu z cegłą na ścianie
Projekt łazienki na poddaszu z cegłą na ścianie

Niezwykle funkcjonalny projekt łazienki na poddaszu z cegłą na ścianie, to pomysł na wnętrze uwzględniające zarówno stylistykę inspirowaną klimatem industrialnych loftów jak i funkcjonalne podejście do przechowywania. Projekt łazienki z cegłą zachwyca prostotą użytych środków i finalnym efektem ciepłej aranżacji. Czerwona cegła, drewniane elementy i nie nachalna biel – oto przepis na czarującą łazienkę na poddaszu!

Projekt łazienki z cegłą: architektura w pełni wykorzystana

Ewentualne skosy i załamania wnętrza przekuto w funkcjonalne miejsca do przechowywania – zabudowane estetycznymi szafkami podcienia skryły w sobie nie tylko łazienkowe sprzęty (np. pralkę, suszarkę, małe AGD itp.) ale i liczne kosmetyki czy środki czyszczące. Dzięki temu żadne nieestetyczne elementy nie zakłócają spójnej i kompletnej aranżacji łazienki. Wykończona nie nachalną bielą łazienkowa zabudowa subtelnie stopiła się z konstrukcją skosów łazienki na poddaszu, dając wrażenie „schowków w ścianie”. Całkowicie przeszklona część kabiny prysznicowej pozwala na ciągłe pozostawanie wewnątrz ciepłej aranżacji z cegieł i drewna, nawet podczas brania prysznica. Ponadto przezierność szklanych tafli kabiny nie zmniejsza przestrzeni łazienki i nie ogranicza dopływu światła dziennego z okna. Biała mozaika o matowym wykończeniu zastosowana została nie tylko na ścianie wydzielonej granicami kabiny prysznicowej, ale i wokół zewnętrznych ścianek kabiny. Zabieg ten pozwala na wygodne kąpiele w szczególności energicznych dzieci, wydzielając precyzyjnie strefę „mokrą” i „suchą” w łazience. Antypoślizgowe właściwości białej mozaiki podnoszą jakość i bezpieczeństwo użytkowania podłogi w łazience. Warto także zwrócić uwagę na wysokie listwy wykańczające miejsce styku mozaiki z ceglaną ścianą – zabezpieczający ściany przed wilgocią zabieg jest niezwykle subtelny i estetyczny.

Cegła rozbiórkowa na ścianie łazienki

Jak to możliwe, by urządzona w sposób minimalistyczny, funkcjonalny, w monochromatycznych barwach łazienka na poddaszu dawała wrażenie ciepła i przytulności? Kluczem w aranżacji łazienki na poddaszu stały się materiały, którymi ją wykończono. Obecna na wszystkich ścianach łazienki cegła to oś, wokół której powstała cała aranżacja łazienki na poddaszu. Urok czerwonej cegły potęguje fakt, iż jest ona cegłą oryginalną, zabytkową, pochodzącą z rozbiórki nie odratowanego zabytku. Rozbiórkowe cegły pocięto na wąskie płytki okładzinowe, dzięki czemu z jednej zabytkowej cegły uzyskano kilka elementów okładziny. Ponieważ przestrzeń łazienki generuje wzmożoną wilgotność powietrza, oryginalna okładzina ceglana pokryta została dedykowanym cegle we wnętrzu przezroczystym impregnatem. Dzięki temu ściana z ceglaną okładziną nie absorbuje wilgoci ani kurzu w łazience, stając się tak wdzięczną formą w pielęgnacji jak glazura, czy gres.

Drewno w aranżacji łazienki na poddaszu

Drugim elementem wpływającym na ocieplenie aranżacji łazienki na poddaszu stały się motywy drewniane. Szerokie, długie i rozbielone drewniane deski znalazły się na większej części łazienkowej podłogi oraz na fragmencie ściany za miską WC. Motyw rozbielonego drewna w łazience pojawił się także na szerokiej i prostej szafce pod umywalkami, jako element blatu i pierwszej szuflady. Takie subtelne przenikanie się lekko rozbielonych materiałów cegły i drewna w zestawieniu z bielą łazienkowej ceramiki, fragmentu mebli i mozaiki (lekko matowej, o właściwościach antypoślizgowych) w obudowie wanny i podłogi wokół szklanej kabiny prysznicowej, dały efekt spójnej i miękkiej aranżacji łazienki, stworzonej do relaksu. Co więcej? Elementem zdecydowanie odbiegającym stylistycznie od klimatów loftowych, za to perfekcyjnie wtapiających się w całość aranżacji, stały się robione na zamówienie wewnętrzne okiennice z poziomym listwowaniem. Dzięki nim nie było konieczności montażu zaciemniających żaluzji czy naklejek na okno łazienkowe, ograniczających dopływ światła w dzień. Jeśli natomiast wieczorem użytkownicy zapragną większej dozy intymności w łazience, wystarczy zamknąć drewniane okiennice, nie tracąc tym samym niczego ze spójnej aranżacji łazienki z cegłą na poddaszu

Projekt łazienki z cegłą: loft na poddaszu

Dodatkowym zabiegiem estetyzującym wnętrze inspirowanej stylem loftów łazienki na poddaszu, stały się prostokątne, wzdłużne tafle luster, umieszczone pionowo nad każdą z dwóch umywalek. Przeciągnięte wysokością do linii sufitu optycznie podwyższają wnętrze, nawiązując tym samym bezpośrednio do industrialnych, oryginalnie pofabrycznych przestrzeni. Ciekawie rozwiązano także kwestię oświetlenia ponad umywalkami – umieszczone w lustrzanej tafli na ok. 2/3 jej wysokości kinkiety galeryjne są praktycznie niezauważalne, kiedy nie są włączone. Ich nowoczesna, minimalistyczna forma jest spójna z nowoczesnym wyposażeniem łazienki i perfekcyjnie koresponduje z natynkową, chromowaną i równie nowoczesną armaturą. Industrialny świecznik niczym z rur hydraulicznych, omieciony bielą wykończenia nastrojowo zdobi parapet.

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Łukasz Kozyra

POLECANE ARTYKUŁY