Projekt łazienki w stylu etno: naturalne drewno, dekoracyjne kafle, inspirujące dodatki

Projekt łazienki, który ucieka od monotonii w aranżacji. Styl etno, który czerpie z dalekich podróży dookoła świata, a wszystko to, co w nich najlepsze – przenosi do aranżacji wnętrza. Prezentujemy projekt łazienki w stylu etno, który staje w opozycji do sterylnej bieli i klasyki w projekcie wnętrz.

Drewno na ścianie w łazience
Marokańskie kafle na ścianie pod prysznicem
Aranżacja łazienki w stylu etno

Projekt łazienki jest najczęściej jednym z najbardziej ugładzonych wnętrz w mieszkaniu. Sterylna biel albo funkcjonalny minimalizm zdaje się królować w łazienkowych przestrzeniach. Tymczasem Agnieszka Usarek z Projekt Kolektyw zdecydowała się kroczyć inną drogą i zaaranżowała niezwykłą łazienkę w stylu etno.

Styl etno w aranżacji wnętrz: kąpielowa przestrzeń podróżnika

Styl etno w aranżacji wnętrz czerpie przede wszystkim z dalekich podróży. Wywodzi się z fascynacji kulturą i tradycją innych krajów. Na polskim gruncie zadamawia się dość nieśmiało, ale jeśli już – to na całego. Tym razem przemycony został do łazienki. Architektka z Projekt Kolektyw podjęła się projektu łazienki, która aranżacją nawiązywałaby do odległych zakątków, wystrojem zachwycałaby najbardziej zagorzałego fana klasyki, a funkcjonalnością zachwycała miłośnika prostoty. W efekcie powstał projekt łazienki niezwykle funkcjonalnej i przestronnej, urzekającej niecodziennym stylem i akcentami świadczącymi o ogromnym zamiłowaniu do stylistyki etno.

Projekt łazienki w stylu etno: podróż dookoła świata

Projekt łazienki w stylu etno charakteryzują przede wszystkim kolory ziemi i naturalne barwy. W takiej aranżacji nie mogło zabraknąć oczywiście drewna. To właśnie ono zdaje się królować w łazienkowym wnętrzu, zdobiąc ścianę nad wanną. Ten sam motyw został przeniesiony także na jej obudowę, dzięki czemu aranżacja łazienki zyskuje na spójności. Styl retro ceni sobie dodatki, które są jego najlepszym wyróżnikiem. W prezentowanym projekcie łazienki, pod tym względem postawiono na względny minimalizm, który jednak nie rezygnuje z mocnego akcentu dekoracyjnego. Wystrój wnętrza wzbogaca przepiękna orientalna skrzynia, która pełni nie tylko rolę dekoracyjną, ale może służyć także jako dodatkowe miejsce do przechowywania. W kwestii oświetlenia nie mogło zabraknąć ażurowych lamp, które przywodzą na myśl odległe afrykańskie klimaty. W projekcie łazienki w stylu etno, oprócz wygodnej wanny, wygospodarowano także miejsce na dodatkowy prysznic. Strefa ta przykuwa uwagę wyjątkową dekoracją ściany, która została w całości pokryta oryginalnymi marokańskimi kaflami.

Kontakt z pracownią:

Projekt Kolektyw Sp. z o.o.
ul. Nad Niprem 5/2,
43-300 Bielsko Biała
http://projektkolektyw.pl/

Zobacz inne realizacje Projekt Kolektyw

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Projekt wnętrz: Projekt Kolektyw Zdjęcia: Projekt Kolektyw

POLECANE ARTYKUŁY