Przedstawiona aranżacja łazienki udowadnia, że da się urządzić to pomieszczenie tak, by było komfortowe i eleganckie, nawet bez znacznego nakładu finansowego. Oto projekt białej łazienki, w którym minimalizm równa się wygodnemu, przytulnemu i stonowanemu wystrojowi wnętrza.

Projekt łazienki: biały kolor w wystroju łazienki

Minimalistyczny kolor biały jest barwą dominującą w przedstawionym projekcie łazienki. Biel w aranżacji wnętrz jest klasyczna, bardzo elegancka, a przede wszystkim ponadczasowa. Wybierając białe płytki do łazienki przede wszystkim chcemy, by zabieg ten optycznie powiększył pomieszczenie. Ponadto kolor biały wprowadza do wystroju łazienki poczucie czystości, nieskazitelności wręcz. Dodatkowo, wszechogarniająca biel ścian, podłogi oraz innych elementów wystroju łazienki sprzyja odprężeniu się i relaksowi. Prostokątne płytki ceramiczne fazowane imitujące cegłę prezentują się niezwykle schludnie i gustownie, a przy okazji nadają pomieszczeniu klimatu retro. Aby dodać łazience ciepła i charakteru, fragmenty ścian, na których nie umieszczono płytek, pokryte zostały farbą w odcieniu jasnej, subtelnej szarości, a ściana, na której znajduje się toaleta, pomalowana jest na jasny fiolet w odcieniu lawendy. Również dodatki wybrane do tej łazienki utrzymane są w fioletowej kolorystce, co podkreśla styl i szyk pomieszczenia, a kwiaty wprowadzają do aranżacji łazienki akcenty zieleni, które w harmonijny sposób kontrastują z odcieniami fioletu.

Aranżacja łazienki: minimalizm elementów wyposażenia

Prostota przedstawionej aranżacji łazienki dodatkowo podkreślona jest minimalizmem urządzeń sanitarnych i drobnych elementów wyposażenia. Niewydumane, gustowne umywalki nadblatowe umieszczone na szafkach o prostym designie, wanna obudowana takimi samymi płytkami jakie znajdują się na ścianach, minimalistyczna armatura łazienkowa oraz otwarty prysznic bez brodzika to rozwiązania niedrogie, a jednocześnie eleganckie.