Pomysł na romantyczną łazienkę w beżowym kolorze

Łazienka to miejsce błogiego relaksu, pielęgnacji ciała i folgowania zmysłom. Najlepiej odpoczywamy, gdy wystrój wnętrza współgra z osobowością. Prezentujemy aranżacje romantycznej łazienki w beżowym kolorze.

Pomysł na ciepłą łazienkę w kolorze beżowym
Pomysł na ciepłą łazienkę w kolorze beżowym
Pomysł na ciepłą łazienkę w kolorze beżowym
Pomysł na ciepłą łazienkę w kolorze beżowym

W tradycyjnie urządzonej łazience panuje ciepła, spokojna atmosfera sprzyjająca odprężeniu. To zasługa pastelowej kolorystyki, wykorzystania naturalnych materiałów oraz swobodnego rozmieszczenia dekoracyjnych dodatków. W łazience drobne kwadraciki mozaiki harmonizują z cieniowaną barwą podłogowych płytek. Wahając się pomiędzy beżem, słomką a różem i ulotnym wrażeniem złota, kolejne swoje sekrety zdradzają w zależności od padającego na nie światła. Jasne, beżowo-różowe płytki z perłowym połyskiem zdobią ścianę łazienki. Nasza stylistka ożywiła stonowaną kolorystykę łazienki akcentami gorącego różu na tkaninach i chłodnego, przejrzystego turkusu zamkniętego w szklanych przedmiotach. Faktura gresu, naśladując kamień, wprowadza do łazienki styl natury. Kontynuują go dodatki z jasnego drewna i bawełniane materiały. Całości dopełnia biała, klasyczna ceramika łazienkowa.

Coraz częściej nawet na niewielkiej przestrzeni urządzamy minisalon kąpielowy. Tu centrum stanowi wanna. Wokół niej aranżujemy przestrzeń tak, aby udało się pomieścić inne elementy użytkowe oraz zapewnić swobodną komunikację. W tym wnętrzu to w dużej mierze zasługa owalnego kształtu wanny. Do niego nawiązują pozostałe formy. Harmonijne i zaokraglone sprzyjają relaksowi.

W tym wnętrzu wszystko zostało podporządkowane wygodzie i przyjemności. Na szerokiej umywalce zmieszczą się potrzebne drobiazgi. Stojąca pośrodku wanna gwarantuje komfort kąpieli. Do niej instalujemy stojącą baterię. Ewentualnie możemy zastosować system napełniania wodą przez korek przelewowy, montując mieszacz w odpowiednio powiększonej obudowie wanny. Pod ręką mamy zapachowe kulki, olejki i puchate ręczniki w odcieniu ecru. Może dodamy płatki róż i mleko? Domowe spa jest bardzo modne. Efektowną ozdobą będą kolorowe mydła sprzedawane na wagę. Jak się nam znudzą, możemy je zużyć... Zgodnie z nowymi trendami wstawiliśmy salonowe krzesło w stylu retro. Zamieniło naszą łazienkę w wytworny pokój kąpielowy, a przy tym pełni funkcje praktyczne. Lekkości i przestronności dodaje pomieszczeniu duże okno. Biała zasłonka filtruje dzienne światło, wieczorem aromatycznej kąpieli towarzyszą płomyki świec.

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Stylizacja: Kinga Zalewska-Stochmal Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY