Ta nowoczesna łazienka znajduje się w przestronnym mieszkaniu urządzonym w stylu loftu. Nie znajdziemy w niej niepotrzebnych sprzętów, nawet pralkę schowano w szafce po prawej stronie od wejścia. Tuż obok, między szafką a kominem, sprytnie ukryto WC. Wnętrze łazienki zintegrowano ze strefą wejścia i aneksem kuchennym dzięki wykorzystaniu tych samych dużych płytek.

Zobacz zdjęcia całego mieszkania!

Nowoczesna łazienka z patchworkowym wzorem

W rezultacie przesunięcia ścian nowoczesna łazienka powiększyła się o 1,5 m². Sporo miejsca zajmuje w niej przeszklony natrysk. Aby woda łatwo trafiała do odpływu, konieczne było odpowiednie przycięcie dużych (90x90 cm) płyt podłogowych i przygotowanie spadku. Na wprost wejścia mieści się strefa umywalkowa. Drewniany przód szuflady ciekawie nawiązuje do koloru drzwi łazienki, jest także wyrazistym akcentem stylistycznym. Duże lustro tworzy wrażenie przestronności.

Czytaj też: Jakie wybrać płytki do łazienki?

Czytaj też: Projekty nowoczesnych łazienek

Dłuższą ścianę pokrywają płytki Azulej (Mutina). Tworzą efektowną dekorację, nawiązującą odcieniem do posadzki. Druga ściana utrzymana jest w bieli – po to, by rozjaśnić strefę prysznica. W murze znalazła się niewielka wnęka – półka na kosmetyki.