Prezentowana nowoczesna łazienka nie jest duża, dlatego gospodarze musieli rozsądnie zagospodarować przestrzeń. Urządzając łazienkę zamiast wanny zdecydowali się na duży prysznic z brodzikiem, a łazienkowe akcesoria zamknęli w szafce pod umywalką i wysokiej zamkniętej szafce wbudowanej w ścianę. Połączenie oliwkowych ścian i podłogi z surową olejowaną fakturą dębu (meble na wymiar) sprawiło, że aranżacja małej łazienki nabrała szlachetności.

Aranżacja łazienki: kolory

Aranżacja łazienki utzrymana jest w kolorach natury. Płytki w łazience są jasne i podłużne. Dzięki delikatnym dekorom, ściana nie wygląda monotonnie i tym samym wystrój łazienki staje się nowoczesny. Glazura ułożona jest pionowo, co wysmukla wnętrze łazienki. Oliwkowy pas „zamyka” biała tafle płytek i łączy ją ze ścianą pokryta wodoodporną farbą.

Nowoczesna łazienka z ogrzewaniem podłogowym

Ta niewielka nowoczesna łazienka ze wszystkich stron otoczona jest przez inne pomieszczenia w budynku, dlatego zrezygnowano z grzejnika łazienkowego i zastąpiono go elektryczną matą grzewczą. Delikatne podgrzewanie podłogi w sezonie jesienno-zimowym wystarczy, by w łazience było ciepło. Matę ułożono na całej powierzchni podłogi, z wyjątkiem brodzika i szafy.  Mata jest tak cienka, ze utrzymanie jednakowego poziomu posadzek w łazience, przedpokoju i salonie nie wymagało skuwania szlichty.