Mała biała łazienka z fotografią na podłodze z żywicy

Mała łazienki ma ciekawą podłogę z żywicy ze zdjęciem. We wnętrzu białej łazienki można poczuć się jak w Barcelonie. Pomimo niewielkiej przestrzeni wnętrze jest skąpane w słońcu. Na szczególną uwagę w pomieszczeniu zasługuje projekt podłogi - wielkoformatowy wzór fotografii został zatopiony w żywicy. Zobacz ciekawy projekt wnętrza małej łazienki!

 Mała biała łazienka: aranżacja z ciekawą fotografią na podłodze
 Mała biała łazienka: aranżacja z ciekawą fotografią na podłodze
 Mała biała łazienka: aranżacja z ciekawą fotografią na podłodze
 Mała biała łazienka: aranżacja z ciekawą fotografią na podłodze
 Mała biała łazienka: aranżacja z ciekawą fotografią na podłodze

Mała biała łazienka, choć nie ma w niej okna, wygląda jakby była skąpana w słońcu. W jej wnętrzu panuje nie tylko klimat wakacji w nadmorskim kurorcie, ale też idealny porządek. Harmonii nie psuje tu żaden niepotrzebny gadżet, jako bazę kolorystyczną wybrano kolor biały. W aranżacja białej łazienki ciekawym rozwiązaniem jest wykończenie posadzki - jest to podłoga z żywicy ze zdjęciem (fototapeta). Oto pomysłowy projekt małej łazienki. Projekt łazienki: Pracownia SOJKA & WOJCIECHOWSKI

Mała łazienka: estetyczna aranżacja w kolorze białym

Na prawo od wejścia do białej łazienki - niemal całą ścianę zajmuje wnęka. Przesłonięta żaluzjowymi drzwiami kryje nie tylko wszystkie łazienkowe drobiazgi, ale też pralkę, suszarkę, odkurzacz, deskę do prasowania i cały gospodarczy „bałagan”. To duży atut, gdyż mieszkanie właścicieli nie należy do największych – ma 45 m2. Lustro oświetla taśma LED umieszczona w profilu – kupowanym na metry, dzięki czemu została idealnie dopasowana.  Przy projektowaniu małej łazienki, należy zachować estetyczną powściągliwość, podłoga jest więc jedynym mocnym akcentem w tej aranżacji łazienki.

Zobacz też: Biały kolor w aranżacji wnętrz >>>

Poza tym króluje tu kolor biały, która – aby nie było zbyt nudno i „płasko” – został zróżnicowany fakturami. Płytki na ścianie łazienki mają kształ cegieł z fazowanymi krawędziami, front szafy urozmaicony został rytmem listewek. Całość aranżacji białej łazienki została dodatkowo podkreślona światłem – efektownym, ale dyskretnie ukrytym pod sufitem i w minimalistycznej oprawie nad lustrem. Podobny stolik pod umywalkę właściciele mieli w poprzednim, wynajmowanym mieszkaniu i bardzo go polubili. Drewniany blat nie sprawia problemu - dwa razy do roku wystarczy nasączyć go olejem i to wszystko. Drewniany akcent ocieplił wszechobecną, sterylną biel.

Biała łazienka i zdjęcie na podłodze z żywicy

Na specjalną uwagę we wnętrzu łazienki zasługuje projekt podłogi ze zdjęciem prosto z Barcelony - to nie są płytki. Zauroczenie właścicieli tym miastem, sprawiło że stanęło na płytkach, jakie można podziwiać na słynnym Passeig de Gràcia, autorstwa Antonio Gaudiego. Choć właściwie nie są to płytki (wówczas nie było takiego wzoru w sprzedaży), lecz na podłodze łazienki została wykonana wielkoformatowa fotografia zatopiona w bezbarwnej żywicy. Pomysł ze zdjęciem kafelków Gaudiego zatopionym w żywicy, od razu przypadł właścicielom do serca.

Żywica to doskonały pomysł na wykończenie podłogi w łazience: jest ona bowiem cienka, antystatyczna, efektowna, a także nadaje wnętrzu indywidualny charakter (można pod nią zatopić cokolwiek – zdjęcie, kamyki, piasek). Podłoga z żywicy dobrze „współpracuje” z ogrzewaniem podłogowym i łatwo ją utrzymać w czystości. Bardzo ważna jest precyzja wykonania – żywica nie może przepuszczać ani kropli wilgoci, szczególną uwagę trzeba więc zwrócić na krawędzie i łączenia. Pod prysznicem z odpływem liniowym lepiej nie ryzykować - brodzik został więc obłożony wielkoformatowymi płytami gresowymi, dobranymi kolorystycznie do „kafelków” z Barcelony.

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Wilk-Żamojda Projekt łazienki: Konrad Sojka, Mikołaj Wojciechowski, sojkawojciechowski.pl źródło:: M jak mieszkanie nr 5/2016 Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY