Nowoczesna łazienka jest urządzona funkcjonalnie i ciekawie. Na dość małej powierzchni udało się harmonijnie połączyć w aranżacji wnętrza ciekawy wzór płytek z niebieską fugą, dekoracyjną grafikę, która pełni rolę tapety i kolorową zabudowę meblową. Na początku właścicielka marzyła o aranżacji łazienki w stylu marynistycznym. Do tego pomysłu nawiązuje kolor niebieski, który „przemycono” w zabudowie oraz fudze. W łazience musiało się znaleźć miejsce na prysznic, wannę, a także dużo schowków. Część z nich znajduje się nad zabudową WC, część w szafce pod umywalką zaprojektowanej przez architektki. Projekt łazienki: Agata Abramczuk-Frątczak, Marta Drzymała (Pracownia MADAMA, www.madama.pl).

Nowoczesna łazienka aranżacja

Nowoczesna łazienka jest uporządkowana. Meble łazienkowe zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie. W aranżacji przewidziano wystarczającą liczbę schowków, które ukrywają detergenty i kosmetyki. W ten sposób na wierzchu stoją tylko te w najładniejszych opakowaniach oraz dekoracje.

Zobacz też: salon z kuchnią z tego mieszkania >>>

W aranżacji łazienki uwagę zwraca niebieska fuga (mozaika Vitrogres) oraz oryginalna grafika zdobiące ściany. Oryginalną grafikę w ryby pani domu znalazła w internecie. Jest zabezpieczona i spełnia rolę tapety. Kolorystyka łazienki to umiejętnie zestawione chłodne barwy: szary, niebieski i biały.

Aranżacja: elementy salonu w łazience

Jeśli chcesz, by twoja aranżacja łazienki była nowoczesna, ale i przytulna warto do jej wystroju wprowadzić kilka elementów, które są charakterystyczne dla salonu. Dodadzą konkretnego stylu i sprawią, że nowoczesna łazienka nabierze przytulnego, domowego klimatu.

Po pierwsze tapeta w łazience. To dobry, sprawdzony sposób na odświeżenie łazienki, bez gruntownego remontu. W sklepach znajdziemy specjalne tapety odporne na wilgoć, które możemy czyścić. Do wyboru mamy papierowe pokryte warstwą zmywalną, winylowe lub z włókien szklanych pokrytych farbą epoksydową. Warto jednak pamiętać, że mimo wszystko najbezpieczniej tapety w łazience zastosować w miejscach najmniej narażonych na zawilgocenie.

Po drugie dekoracyjne lampy w łazience. W aranżacji łazienki nie musimy stosować typowych lamp przeznaczonych do łazienki, pod warunkiem jednak, że miejsce instalacji nie narazi nas na niebezpieczeństwo. Do łazienek nie nadają się lampy przenośne i na wysięgnikach, zasilane prądem 230 W. W zetknięciu z wodą mogą spowodować porażenie prądem. Oprawy kinkietowe, bez przeznaczenia do łazienki, mogą być instalowane nad lustrem, ale w łazienkach, gdzie nie ma otwartego prysznica.