Kobiecy PROJEKT ŁAZIENKI z toaletką - łazienka jak garderoba w teatrze

Projekt łazienki urządzonej przez dwie kobiety związane z teatrem nie mogł być zwyczajny. Na tle piaskowych tonacji lśni lustro z aktorskiej garderoby, a projekt łazienki jest kobiecy i zmysłowy. Toaletka w łazience jak marzenie!

Łazienka jak teatralna garderoba
Łazienka jak teatralna garderoba
Łazienka jak teatralna garderoba
Łazienka jak teatralna garderoba

Architektka doskonale znała upodobania mieszkańców domu, gdy przystąpiła do pracy nad projektem łazienki. Zaprzyjaźnili się już dawno temu, gdy projektowała ich dom. Dlatego nie zdziwiła się, że Ania i Karolina, obydwie związane z aktorstwem, marzyły o dużym lustrze jak z teatralnej garderoby. Taka toaletka w łazience to świetny i praktyczny pomysł.

Stylowy projekt łazienki z toaletką dla kobiet

W tym projekcie łazienki z toaletką, w przeciwieństwie do innych w domu, miała być wanna. Narożna, z wygodnym zagłówkiem, usytuowana pod łukowatym oknem z widokiem na las - kąpiel jest tu prawdziwym relaksem - mówi Ania. Wypoczynkowi sprzyja także spokojna tonacja kolorystyczna wnętrza. Łagodne beże ścian i podłogi, głęboki brąz drewna ciepło otuliły pomieszczenie. Stonowane barwy stworzyły doskonałą oprawę dla toaletki.

Projekt łazienki z toatletką

Długi blat umywalkowy to jednocześnie toaletka. Fornirowany mebel (tym samym drewnem wykończono obudowę wanny) wykonała według projektu Urszuli Lipskiej firma Mobilier. W pojemnych szufladach toaletki skryły się wszystkie przybory kosmetyczne. W projekcie łazienki, na blacie zmieściła się również umywalka o subtelnej linii. Puf, na którym siada Karolina, by zrobić makijaż, wsuwa się pod toaletkę, gdy nie jest potrzebny.
Winylowa tapeta przypominająca szlachetną tkaninę (Cape Grim, 0,7x10 m, Casamance, ok. 390 zł/rolka, JVD) dodaje wdzięku spokojnej aranżacji łazienki.

Projekt łazienki: efektowne lustro

Sięgające sufitu lustro powiększa łazienkę o powierzchni 7 m². Podświetlone, efektownie rozjaśnia wykończone matowymi materiałami (trawertynowe płytki, drewno, farba) wnętrze. Jednak niecodzienny projekt łazienki -  rodem z teatru -stanowił problem w realizacji. Trudno było znaleźć fachowców - obawiali się, że podczas cięcia otworów na oświetlenie lustrzana tafla popęka.

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Pietrzak Zdjęcia: Marta Znój Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY