Optyczne iluzje w projekcie wąskiej łazienki pomogły zrównoważyć proporcje trudnej architektury, dodać wnętrzu oddechu i usprawnić jego estetyczną i funkcjonalną rolę. Zainspiruj się projektem wąskiej łazienki, w którym faktura i forma detalu grają pierwsze skrzypce!

Geometria ścian: faktura i forma

Kubiczne motywy płytek w zróżnicowanych odcieniach bieli i szarości, rozpostarto w dywanowym układzie na podłodze w łazience. Romboidalny kształt płytek (ułożonych w motywie zmodyfikowanego sześcianu) umożliwia swobodną ich kompozycję, która wprowadza rozedrganie i ruch do prostej aranżacji wąskiej łazienki.

Zobacz też: faktura na płytkach kuchennych!

Płytki, wprost z podłogi, wkradają się nieregularną linią także w przestrzeń ścian wokół wanny i lustra ponad umywalką. Z jednej strony, ponad błyszczącym bielą blatem, geometryczne płytki „wgryzają” się nawet w przestrzeń prostokątnej tafli lustra, które przycięto z uwzględnieniem odpowiednio przygotowanego wrębu. Matowe wykończenie dekoracyjnych płytek wyróżnia fragmentarycznie dodana, delikatna faktura, co ciekawie kontrastuje z wysokim połyskiem blatu szafki pod umywalkę i łazienkowej ceramiki w fantazyjnych bądź wyoblonych formach.

Projekt wąskiej łazienki: ciepłe odcienie szlachetnych materiałów

Geometria w aranżacji wcale nie musi być chłodna i „ścisła” jak w szkole. Szlachetność materiałów wykończeniowych w projekcie wąskiej łazienki zdecydowanie wpłynęła na jej ciepły i przytulny odbiór. Matowe wykończenie i złamana kolorystyka gresowych płytek z geometrycznym wzorem przyjemnie ociepla orzechowy fornir, stanowiący okładzinę prostokątnej, rozciągniętej na dłuższą część ściany, pakownej szafki pod umywalką. Zróżnicowane oświetlenie – wielobarwne sufitowe, punktowe ponad lustrem i ukryte w przestrzeni sufitu ledowe oświetlenie listwowe w ciepłym odcieniu, przyjemnie rozprasza światło w aranżacji wąskiej łazienki. Przestrzeń wygrana iluzją? I to jak spektakularnie!

Zobacz też: dekoracyjne płytki łazienkowe