Czerwona łazienka: energetyczna ARANŻACJA ŁAZIENKI 5 m2 z grafiką na szkle

Czerwona łazienka: tego koloru w aranżacji łazienki nie można przeoczyć. Oto łazienka 5 m2, w której dominującą rolę pełni czerwona szafka pod umywalkę, to ona nadaje ton stylizacji łazienki. Ciekawym elementem nowoczesnej łazienki jest też fototapeta na szkle wnęki prysznicowej, nawiązująca do wiodącej kolorystyki. Spokojna baza aranżacji łazienki nabrała energii dzięki mocnej czerwonej barwie.

czerwona łazienka
czerwona aranżacja łazienki
czerwona aranżacja łazienki
czerwona aranżacja łazienki
czerwona aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki byłaby bardzo spokojna, gdyby nie czerwone dodatki w intensywnym, energetycznym odcieniu. Dzięki nim czerwona łazienka jest pełna energii. Projekt wnętrza zakładał stworzenie nowoczesnej łazienki. Taki wystrój miał podkreślać wybór materiałów wykończeniowych i kolorystyki. Płytki do łazienki wybrano białe na ścianę i czarne na podłogę.

To zestawienie kolorów, czyli biały, czarny i czerwony jest kontrastowe, ale idealnie do siebie pasuje i świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Jednolitą płaszczyznę białych płytek przełamują czarne listwy dekoracyjne Kala Negro Keraben, biegnące wokół całej łazienki. Wysokość dolnej podyktowała linia umywalki, a górnej lustro oraz półka powstała na obudowie stelaża WC.

Aranżacja czerwonej łazienki

Aby nadać aranżacji łazienki charakter i wprowadzić mocny akcent do wnętrza, ściany w kabinie prysznicowej wyłożono szkłem z wydrukiem – fotografia z banku zdjęć to ujęcie czerwonych płatków na czarnych kamieniach, z kroplami wody. Natrysk wyposażony jest w deszczownie i dysze boczne. Wnęka na prysznic ma podstawę 132x109 cm.

Trudno byłoby znaleźć brodzik pod ten wymiar. O wiele lepszym rozwiązaniem okazały się posadzka z płytek oraz odpływ liniowy w podłodze. Listwę odwodnieniową zamontowano w linii drzwi, by była jak najmniej widoczna. W łazience dobrze sprawdza się też ogrzewanie podłogowe.

Czerwona łazienka: energia o poranku

Do koloru listków zdobiących ścianę prysznica dobrano odcień szafki pod umywalkę. Ten sam czerwony kolor ma hartowane szkło, które przykrywa mebel. Szklany blat chroni szafkę łazienkową przed wodą, ładnie odbija światło.

Lustro na szerokość ściany dodaje aranżacji łazienki głębi. Bateria ukryta jest częściowo pod tynkiem, a umywalka wpuszczona w blat.

Co zamiast glazury w czerwonej łazience?

Katarzyna Rohde, projektantka wnętrz, podpowiada co można zastosować w aranżacji łazienki zamiast galzury. Co zamiast glazury?

 1. Jednym z pomysłów ozdobienia ścian łazienki jest zastosowanie grafiki na szkle (nadruk w technologii UV - wodoodporny, trwały, żywy kolorystycznie).
 2. W aranżacji łazienki świetnie się sprawdzają szklane tafle, które dobrze wyglądają w kabinie prysznicowej, nad wanną, przy lustrze lub na dowolnej ścianie z miejscem na tego typu dekorację. Szkło nie musi pokrywać dużej powierzchni ścian łazienki. Zamiast tafli na całą ścianę można wybrać mniejsze elementy nawiązujące do wielkości czy kształtu płytek – wstawić je między glazurę.
 3. Inna opcja wykończenia ścian łazienki to naklejenie lakierowanego na jeden kolor szkła typu lacobel lub hartowanego. Pięknie błyszczy, odbija światło.
 4. W rejonach nienarażonych na kontakt z wodą sprawdzi się fototapeta laminowana lub winylowa. Aby nie przytłaczała wnętrza, lepiej stosować ją z umiarem i wybrać delikatny wzór.

Aranżacja łazienki 5 m2: kosztorys

 • umywalka Diverta, Roca 440 zł
 • muszla WC Meridian, Roca 550 zł
 • bateria umywalkowa Loft, Tres 980 zł
 • zestaw natryskowy Loft, Tres 2900 zł
 • drzwi prysznicowe na zamówienie 2200 zł
 • szkło z grafiką na zamówienie 1500 zł
 • glazura i terakota Thai, Keraben 3900 zł

Podsumowując aranżacja łazienki o powierzchni 5 m2 kosztowała 12 470 zł.

Nowoczesna łazienka - inspiracje

Ocena: 0
Tekst: Matylda Gruman , Tekst: Opracowanie: Redakcja Stylizacja: Karolina Klepacka Projekt łazienki: Katarzyna Rohde Zdjęcia: Kalbar Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY