Ceramiczne, marmurowe, błyszczące, matowe, metalowe lub drewniane – materiałów i pomysłów na mozaikę w łazience jest naprawdę dużo. Różnokolorowe elementy, ciekawy kształt, fragmenty szkła lub ceramiki stworzą artystyczną dekorację łazienki. Podpowiadamy. co warto wiedzieć o mozaikach i jakie daje możliwości w nietuzinkowej aranżacji łazienki. Łazienki z mozaiką: pomysły, aranżacje, zdjęcia.

Zalety mozaiki w aranżacji łazienki

Mozaika w aranżacji łazienki jest korzystna nie tylko pod względem estetycznym, ale i praktycznym. Mozika chroni ściany przed wilgocią i zabrudzeniami, izoluje podłogi. Ma tę przewagę nad większymi formatami, że bez problemu pokrywa łuki czy wąskie paski ścian. Łatwiej też można wymienić ubytki.

Aranżacja łazienki: mozaika - duży wybór

Najczęściej spotykane mozaiki, które stosujemy w aranżacji łazienki są ceramiczne oraz gresowe. Dużą popularnością cieszą się mozaiki porcelanowe, kamienne, drewniane, metalowe i oczywiście szklane. Te ostatnie ładnie przepuszczają i odbijają światło, tworzą wrażenie głębi w aranżacji łazienki. Im gładsze, tym łatwiej utrzymać je w czystości. Kształty poszczególnych elementów to tylko małe kwadratowe kostki. Na rynku znajdziesz również prostokąty, trójkąty, sześcioboki czy pierścienie: taka mozaika pozwala na dowolną aranżację łazienki i wykończenie wybranych jej fragmentów.

Zastosowanie mozaiki w aranżacji łazienki

Mozaiką udekorujesz przede wszystkim ściany łazienki, półki, wnęki prysznicowe lub blat wokół umywalki. Bawiąc się kolorami, ułożysz z niej napisy czy oryginalne wzory. To będzie na pewno ciekawa aranżacja łazienki. Jeśli wybierzesz mozaiki o podwyższonej twardości, możesz wyłożyć nim podłogę, w ten sposób zatrzesz granicę między pionem a poziomem w aranżacji łazienki.