Beżowa łazienka: aranżacja ciepła i elegancka

Beżowa łazienka jest połączona z sypialnią. Drzwi do łazienki ukryto w ciągu szaf. Aranżacja łazienki jest pełna niespodzianek, znajdziemy tu bąbelki na szkle, podświetlane lustra, czy prysznic schowany za wanną. Ciekawym rozwiązaniem są też grafika
na szkłe oraz spiek kwarcowy zastosowany do obudowy wanny i wykończenia ściany.

beżowa łazienka aranżacja
łazienka beżowe płytki gres
łazienka beżowa
beżowa łazienka zdjęcia
beżowa łazienka zdjęcia

Pani domu lubi porządek, ciepłą i stonowaną kolorystykę, relaks w wannie wieczorem, szybki prysznic o poranku. Dlatego miała od razu sprecyzowane wymagania dotyczące aranżacji łazienki. Beżowa łazienka miała być azylem i miejscem relaksu. Projekt łazienki powierzono pracowni HOLA Design (www.hola-design.com).

Aranżacja łazienki: dobre rozwiązania w projekcie wnętrza

Właścicielce mieszkania w aranżacji łazienki zależało na komfortowym prysznicu typu walk in oraz dużej wannie. Przy czterech metrach kwadratowych było to praktycznie niemożliwe. Projektantom, Monice i Adamowi z HOLA Design udało się wyczarować więcej przestrzeni na wnętrze łazienki. – Wyburzyliśmy pobliskie ściany, pralkę przenieśliśmy do nowego pomieszczenia gospodarczego, a pomiędzy łazienką i sypialnią postawiliśmy szereg głębokich szaf z wejściem od sypialni – opowiadają. W mieszkaniu jest jeszcze jedna łazienka. Ale ta za sypialnią, na końcu mieszkania, należy tylko do pani domu. Prezentowana na zdjęciach łazienka, miała mieć charakter czysto wypoczynkowy. Dlatego właścicielka chętnie przystała na usunięcie z niej pralki i detergentów. Dużą rolę w aranżacji łazienki odgrywa też dobrze zaprojektowane oświetlenie. Na początku remontu właścicielkę przerażała spora liczba kabli w ścianach. Miała wrażenie, że nie będzie korzystała z części oświetlenia. Obawy okazały się nieuzasadnione. Inne lampy włączane są na czas kąpieli, inne biorąc prysznic. Wszystkie włączniki mają ściemniacze, co umożliwia grę świateł w aranżacji łazienki.

Po powiększeniu łazienki komin wentylacyjny znalazł się pośrodku ściany. Projektanci HOLA Design poradzili sobie z tym problemem w aranżacji łazienki – wykorzystali słup do oddzielenia prysznica od WC (dzięki temu oba miejsca zyskały na intymności). Ściany w łazience obłożyli gresem, robiąc od strony prysznica wnękę na kosmetyki. Przednią część komina zdobi teraz lustro i wykonana na zamówienie grafika na szkłe o wymiarach 50x246 cm. – Z banku zdjęć wybraliśmy motyw wody z bąbelkami powietrza. Dodało to aranżacji łazienki lekkości – mówi pani domu.

Beżowa łazienka jako przedłużenie sypialni

Aranżacja łazienki została potraktowana jako przedłużenie pokoju sypialnianego. Uzyskano w ten sposób spójną przestrzeń, być może nawet przy tak zaprojektowanym wnętrzu nie będziemy chcieli zamykać drzwi między pomieszczeniami. Podobna beżowa kolorystyka, materiały i dodatki dekoracyjne w obu wnętrzach pogłębiają efekt łączenia łazienki z sypialnią. W prezentowanej aranżacji łazienki – w lustrze łazienkowym (przy grafice z brązową ramą) odbijają się brązowe zasłony i łóżko z sypialni. Widać też, jak dębowe deski podłogowe subtelnie łączą się z beżowymi płytkami w łazience. Aby ocieplić aranżację beżowej łazienki (stylistycznie i fizycznie) projektanci zainstalowali w niej ogrzewanie podłogowe, zadbali o obecność tkanin, w tym tapicerowanego pufu, którego kolor przewija się w całym mieszkaniu.

Funkcjonalna beżowa łazienka

Aby aranżacja łazienki sprzyjała relaksowi, warto zadbać o porządek we wnętrzu. W tej łazience wszystkie potrzebne akcesoria są elegancko schowane. Przy umywalce wpuszczonej w blat (Silestone - z kwarcu i żywicy) znajduje się podwieszana szafka. Odstaje od ściany zaledwie 40 cm, ale jest za to długa (180 cm). Jej szuflady wykonane są z lakierowanego MDF-u, półka pośrodku jest fornirowana dębem. Szafka podumywalkowa łączy się z wyższą, brązową, umieszczoną w strefie WC. Za lustrami, podświetlanymi paskami LED, kryją się płytkie szafki na kosmetyki. Aranżacja łazienki podzielona jest na dwie części: jasną, otwartą strefę (z wanną i szafką podumywalkową) oraz ciemniejszą beżową (z WC i prysznicem typu walk in). Podłogę, obudowę wanny i ściany w jasnej strefie łazienki pokrywają wielkoformatowe spieki kwarcowe (100x300 cm). Ciemniejszy gres ma standardowe wymiary 60x60 cm. – Im mniej fug, tym optycznie czystsze i większe wnętrze łazienki – mówią projektanci.

Beżowa łazienka: materiały i kosztorys

 • wanna Omnia Architectura, Villeroy & Boch 2140 zł
 • bateria wannowa Axor Starck X, Hansgrohe 1266 zł
 • deszczownica Raindance Air, Hansgrohe 1825 zł
 • bateria prysznicowa Bozz, Kludi 262 zł
 • umywalka Loop & Friends, Villeroy & Boch 944 zł
 • bateria umywalkowa, IKEA 599 zł
 • bateria umywalkowa Axor Starck X, Hansgrohe 1338 zł
 • miska WC Memento, Villeroy & Boch 1730 zł
 • płyty podłogowe i ścienne Linfa Cotone, Laminam ok. 10 000 zł
 • grafika ścienna, na zamówienie 283 zł
 • szafka pod umywalkę, na zamówienie 6600 zł
 • puf One, Stylhen 386 zł

Razem kosztorys łazienki ok. 21 433 zł

Ocena: 0
Tekst: Matylda Gruman Projekt łazienki: Monika i Adam Bronikowscy, HOLA Design, www.hola-design.com Zdjęcia: Yassen Hristov

POLECANE ARTYKUŁY