Aranżacja łazienki - wnętrze jak z paryskiego metra

Aranżacja łazienki z modnymi białymi płytkami: dobry projekt. Patrycja zawsze marzyła o dużej łazience a la pokój kąpielowy. W nowym mieszkaniu nie chciała wybierać między prysznicem a wanną. Chciała mieć w swojej łazience wszystko!

Aranżacja łazienki - wnętrze jak z paryskiego metra
Aranżacja łazienki - wnętrze jak z paryskiego metra
Aranżacja łazienki - wnętrze jak z paryskiego metra
Aranżacja łazienki - wnętrze jak z paryskiego metra
Aranżacja łazienki - wnętrze jak z paryskiego metra

Decyzja o zmniejszeniu sypialni na rzecz łazienki okazała się bardzo trafna. Przesunięcie jednej ściany o blisko półtora metra pozwoliło na stworzenie projektu łazienki wygodnej i ustawnej. Dzięki temu w aranżacji łazienki zmieścił się prysznic i oraz zyskano miejsce na umieszczenie eleganckiej owalnej wanny, w której można się relaksować.

Projekt łazienki z wanną i prysznicem

Projekt łazienki został dobrze przemyślany. Vis-a-vis, w bezkolizyjnej odległości, fachowcy umieścili kabinę prysznicową idealną do szybkiego odświeżenia. Tuż obok szafki z umywalką znalazła miejsce nawet pralka. Toaleta dyskretnie schowała się w rogu łazienki. Chcąc zachować przestrzeń i pokojowy nastrój w aranżacji łazienki, Patrycja zrezygnowała jedynie z bidetu.

Łazienka przed remontem: co zostało zmienione w aranżacji

Metraż łazienki: Niewystarczający (łazienka miała ok. 5 m2), by zaspokoić potrzeby wszystkich domowników.
Wyposażenie łazienki: Łazienka oddana w stanie deweloperskim wymagała całkowitego urządzenia, za to pozwalała na dużą ingerencję podczas jej projektowania. Przebudowa wnetrza łazienki nie wymagała jednak skomplikowanych prac.
Instalacje: Piony wodno-kanalizacyjne dały się wykorzystać. Nie musiano ich przenosić i dostosowywać do nowej aranżacji łazienki.

Aranżacja łazienki w klimacie retro

Aranżacja łazienki jest zbliżona stylem do całego mieszkania. Takie "nowoczesne retro", jak określa go właścicielka. Zastanwiając się nad wystrojem łazienki, pani domu miała problem z wyborem czegoś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Jednego była pewna - podłoga w łazience ma być drewniana. Wybór padł na drewno tekowe, odporne na wilgoć i wodę. Reszta wyposażenia łazienki miała być prosta, ale klimatyczna.

Białe płytki w łazience: duże możliwości aranżacyjne

Glazura użyta w prezentowanej aranżacji łazienki przyjechała z Hiszpani - małe fazowane białe płytki, jakie od ponad stu lat są na ścianach w stacji paryskiego metra. Proste, fazowane płytki stworzyły niepowtarzalny wystrój łazienki. Ich śnieżna biel podkreśliła rysunek drewna na podłodze i wyeksponowala chromowane elementy wyposażenia. Modny kolor lawendy na ścianach nadaje aranżacji łazienki buduarowy charakter, gdy jednak moda się zmieni, barwa ścian i dodatki - również. Łazienka zyska wtedy nowe oblicze i nie znudzi się szybko.

Aranżacja łazienki: to nam się podoba

1. Upór właścicielki. Zrealizowała swoje marzenia o łazience: jest miejsce i na kabinę prysznicową, i na wygodną wannę.
2. Pomysłowe wykończenie łazienki. Białe płytki ceramiczne zajmują w tej łazience tylko tyle miejsca, ile jest niezbędne. Reszta pomieszczenia ma typowo pokojowy look.
3. Oświetlenie. W aranżacji łazienki efektownie prezentujące się halogeny wmontowane w obudowę wanny.

W prezentowanej na zdjęciach łazience użyto następujących materiałów wykończeniowych:
biała glazura, ok. 150 zł/m2, VIVES; farba akrylowa do łazienki, ok. 200zł, DULUX; parkiet, tek, z lakierem, ok. 200 zł/m2, DLH; kabina narożna Akcent Plus, ok. 2000 zł, brodzik Akcent z chromowanym syfonem, ok. 500 zł, miska wiszaca Caprice, 370 zł, deska wolno opadająca, 320 zł, KOŁO; wsporniki do w.c., klawisz chromowany i system miski w.c., ok. 1360 zł, GEBERIT; wanna, 2500 zł, EXCELLENT; szafka podumywalkowa Freden, ok. 450 zł, umywalka naszafkowa, ok. 250 zł, lustro Hemnes, 199,95 zł, IKEA; baterie i zestaw prysznicowy Raindance, ok. 2500 zł, HANSGROHE; grzejnik drabinkowy, ok. 700 zł, CASTORAMA, halogeny, kinkiety, światło górne, HURTOWNIA

Ocena: 0
Tekst i zdjęcia: Patrycja Ostaszewka Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY