Aranżacja łazienki. Projekt łazienki w stylu mauretańskim

Ten projekt łazienki udowadnia, że nawet mała łazienka może być funkcjonalna i nie ustępować elegancją innym wnętrzom. Aranżacja łazienki nawiązuje do stylu mauretańskiego. Urządzenie tej łazienki kosztowało 11 tys. zł.

ZDJĘCIA ŁAZIENKI obejrzyj aranżacje
ZDJĘCIA ŁAZIENKI obejrzyj aranżacje
ZDJĘCIA ŁAZIENKI obejrzyj aranżacje
ZDJĘCIA ŁAZIENKI obejrzyj aranżacje
ZDJĘCIA ŁAZIENKI obejrzyj aranżacje

Aranżacja łazienki po remoncie miała być wygodna, łatwa do utrzymania w czystości i wyglądać świeżo. Łazienka jest dobrym miejscem na oswojenie nowoczesności i przekonanie się do niej. Właścicielka tego wnętrza lubi w aranżacji wnętrz nawiązania do dawnych epok, stylizowane formy i bibeloty, ale podczas urządzania łazienki miała ochotę na odmianę.  Projekt łazienki powierzyła architektce wnętrz. Ciepły wystrój łazienki to zasługa odpowiedniego doboru kolorów.

Aranżacja łazienki: stawiamy na dobry styl

Aranżacja łazienki jest zarazem nowoczesna, jak i elegancka. Kolorowe płytki łazienkowe nad wanną kojarzą się ze stylem mauretańskim. Do łazienki wybrano geometryczne formy, proste płytki z ciekawym dekorem i funkcjonalne rozwiązania. Aranżacja łazienki nie rezygnuje z elegancji ani ciepłego charakteru wnętrza.

Projekt łazienki: łazienka praktyczna i użyteczna

Projekt łazienki (pow. 5 m²) został wykonany z rozwagą. By oszczędzić miejsce w łazience, architektka wannę połączyła z prysznicem, wyposażając ją w szklany parawan. Tam gdzie przydałaby się półka, zaprojektowała praktyczne wnęki. Również projekt łazienki przewidywał praktyczne wykorzystanie miejsca między wanną a ścianą. Na wysokości wanny powstał blat, a pod nim półka na ręczniki. Tak jak w większości mieszkań, również ta łazienka musi pełnić funkcję gospodarczą. Pralkę udało się całkowicie schować w eleganckiej szafce z błyszczącego MDF-u. W środku oprócz pralki jest też kilka półek na środki czystości i bieliznę.

Łazienka: płytki łazienkowe dla elegancji

Atrakcją tej aranżacji łazienki jest nisza nad wanną, która wygląda jak obraz: szara rama jest wypełniona ceramicznymi dekorami (dekor z kolekcji Braid marki Tubądzin). Ten element nadaje dekoracyjności i charakteru całemu wnętrzu. Wrażenie przytulności w wystrój łazienki wnosi odpowiedni dobór kolorów: płytki, nawet te szare, mają ciepły piaskowy odcień i przypominają naturalny kamień. Płytki łazienkowe z jednej kolekcji można zestawiać na wiele sposobów. W prezentowanej aranżacji łazienki dominują beżowe - położono je na podłodze i niemal całych ścianach. Szare płytki pojawiły się w strefie kąpielowej oraz we wnękach - nad umywalką i tej z lustrem.

Projekt łazienki: jak wykorzystać wnęki radzi architektka

Tworzenie przypadatnych wnęk w łazienkach oznacza pogrubienie ścian przez dodanie płyty z karton-gipsu. To powoduje zmniejszenie powierzchni łazienki, ale ma również wiele plusów, które rekompensują tę stratę. Za ściankami z karton-gipsu można ukryć wszelkie rury i instalacje, co korzystnie wpływa na wygląd łazienki. Wnęki można rozplanować tak, żeby całkowicie uniknąć wieszania na ścianach półek i szafek. Mała płytka wnęka posłuży do odkładania kosmetyków, w większej zmieścimy lustro, a w głębokiej ukryjemy pralkę. Wgłębienia w ścianie „rozbijają” monotonię wnętrza łazienki. Oprócz funkcji praktycznej warto wykorzystać je w celach dekoracyjnych: wystarczy wyłożyć wnękę ją płytkami o ciekawym wzorze, by uzyskać niepowtarzalny efekt w aranżacji łazienki. Wnęki mogą zastąpić meble łazienkowe, poprawiają funkcjonalność wnętrza łazienki, pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń i podnoszą jego estetykę.

Projekt łazienki: ile kosztował remont łazienki

Wyposażenie łazienki ceny: umywalka Dama Senso, Roca 572 zł; wanna akrylowa Genova, Roca 814 zł; miska WC Dama Senso, Roca 689 zł; bateria umywalkowa Zenta, Kludi 398 zł; bateria i wylewka wannowa Zenta, Kludi 323 zł; parawan nawannowy jednoskrzydłowy, Omnires 460 zł; płytki z kolekcji Braid, Tubądzin ok. 2500 zł; oprawy podtynkowe Candellux, Castorama 300 zł; grzejnik Bone, Terma 635 zł; szafa z białego MDF-u na zamówienie 1000 zł; lustro na zamówienie 400 zł; robocizna 3000 zł.
Razem koszt urządzenia tej łazienki - wyniósł 11 091 zł

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Projekt łazienki: Jolanta Kwilman Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY