Nie ulega wątpliwości, że płytki ceramiczne wygrywają w rankingu najpraktyczniejszych okładzin ściennych do łazienki. Ale przecież łazienka to miejsce równie ważne jak kuchnia czy salon, więc zależy nam także na tym, żeby aranżacja łazienki była niebanalna i pasowała do naszych wyobrażeń o pięknym wnętrzu. Zatem szukajmy najlepszych rozwiązań.

Nietypowa aranżacja łazienki: pomysły

Deski na ścianie czy podłodze dodają ciepła i przytulności, zestawione z płytkami wydadzą się wręcz „miękkie’’. Część ścian warto zostawić odsłoniętą i pomalować na kolor współgrający z całością lub przeciwnie – kontrastowy. Podobnie jest z płytkami. Warto kłaść je tylko w strefie mokrej, resztę ścian pomalować zaś specjalną farbą przeznaczoną do łazienek i kuchni. Jeśli chcesz zmienić wystrój, ale bez skuwania starych kafelków, możesz je przemalować. Ta prosta i szybka zmiana odmieni aranżację łazienki niewielkim kosztem odświeży wnętrze.

Aranżacja łazienki: kolor i nowe rozwiązania

Nie należy obawiać się obecności tapet w łazience. Dobrze położone wystarczająco chronią ściany przed przenikaniem wilgoci. Tapety łazienkowe do aranżajcji łazienki składają się z dwóch warstw: spodniej z papieru i wierzchniej, z winylu. Gruba warstwa tworzywa sprawia, że woda spływa po tapecie. Oczywiście przesadą byłoby stosowanie jej w kabinie prysznicowej, ale można nią ozdobić każdą inną ścianę.

Jeśli tapetujemy powierzchnię przy wannie lub umywalce, trzeba użyć taśmy silikonowej uszczelniającej styki. Wzorzyste ściany w łazience wprowadzają w aranżacji łazienki efekt zaskoczenia, sprawiają, że wnętrze staje się jedyne w swoim rodzaju. Sprawdzają się tam dowolne motywy, które pasują do twojej koncepcji: kwiaty, pasy, ptaki albo np. gobelinowe wzory. Jasne kolory i drobne wzory nadają się do niewielkich wnętrz, mocne kolory i wzory w rozmiarze XL sprawdzą się w aranżacji łazienki przestronnnej.

Zobacz w naszej galerii 20 zdjęć i propozycji na kolorową aranżację łazienki!