Kiedyś była tu kuchnia. Teraz jest nowoczesna łazienka inspirowana obrazem Jana Vermeera

2023-09-08 13:47

W miejscu obecnej łazienki była kuchnia z ponad stuletnią westfalką. Zrezygnowaliśmy z niej na rzecz nowoczesnego aneksu kuchennego w salonie. A tu zamarzył się nam drugi salon… kąpielowy – opowiada Katarzyna Grant, projektantka i właścicielka mieszkania. – Obraz "Dziewczyna z perłą" to oczywiście reprodukcja, ale podświetlony, na tle grafitowej ściany, stanowi ważny element wnętrza. Wprowadził do łazienki wątek sztuki, który rozwinęłam w całym domu – mówi projektantka.

Zanim łazienka wypiękniała, trzeba było skuć stare tynki cementowo-wapienne, wymienić instalacje, odrestaurować stolarkę drzwiową, a okienną odtworzyć na wzór oryginalnej, z pięknym łukiem w górnym skrzydle. – Pomieszczenie jest jasne. Pomyślałam, że wykorzystam to w projekcie. Postawię na tekstury i powierzchnie, które będą odbijać oraz chłonąć światło – dodaje.

Zobacz inną cudowną łazienkę zaprojektowaną przez Katarzynę. Tym razem, projektantka zainspirowała się... sardynkami

Do tak zwanej strefy mokrej, przy wannie, Kasia wybrała mozaikę perłową. Natomiast na pozostałe ściany matową tapetę w tonacji grafitu. Podłoga? Przyciąga uwagę czarno-białymi rombami. – Zimą nasz synek uwielbia się na niej kłaść. Nie, nie dlatego, że tak bardzo mu się podoba. Po prostu jest ogrzewana – śmieje się mama. Do relaksu służy też puf umieszczony pod obrazem. Razem tworzą malowniczą kompozycję.

Łazienka
Autor: Mariusz Bykowski
Dobre podstawy
 Katarzyna Grant, Grant Studio, grantstudio.pl
Katarzyna Grant, Grant Studio, grantstudio.pl

W budownictwie historycznym nic nie jest proste i gładkie. Ząb czasu, warstwy farb i odspojenia potrafią zniweczyć efekt nawet najpiękniejszych, najdroższych okładzin, a wykonawcy mogą napsuć sporo krwi. Aby tego uniknąć, radzę solidnie przygotować powierzchnię ścian, zainwestować w nowe tynki. Mając taką bazę, skupimy się na estetycznej stronie projektu, a nie na problemach technicznych, które mogłyby wyniknąć po drodze. Generalny remont mieszkania w starej kamienicy warto zlecić profesjonalnej ekipie. My wykonawstwo powierzyliśmy zaufanemu fachowcowi z Torunia, często mierzącemu się z tego typu pracami.

Zobacz też inną łazienkę z wanną i tapetą na ścianie. Goście nie chcą z niej wychodzić

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE