To jest pomysł: Mała łazienka w bloku idealnie zaprojektowana! ZDJĘCIA

2016-02-19 18:12

Projekt małej łazienki w bloku był nie lada wyzwaniem. Na niewielkiej powierzchni trzeba było zmieścić obszerny prysznic, umywalkę i toaletę. Mała łazienka w bloku wyszła idealnie!

mała łazienka
Autor: Bernard Białorucki Mała łazienka w bloku urządzona jest minimalistycznie, ale wygodnie. W czarno-białym wnętrzu zmieścił się duży prysznić, umywalka i nawet stolik na przybory.

Łazienka, w dwupokojowym mieszkaniu w starej kamienicy, jest naprawdę mała. Wyzwaniem było umieszczeni w małej łazience obszernego prysznica z wykafelkowanym brodzikiem i odpływem liniowym – podwyższony rant brodzika zatrzymuje wodę. Zmieściła się jeszcze umywalka, toaleta i stolik na przybory. Po ściągnięciu tynku na jednej ze ścian ukazała się powojenna cegła. Po  zaimpregnowaniu i dosztukowaniu świetnie się sprawdza i stanowi doskonały element dekoracyjny w małej łazience.

Mała łazienka w bloku dobrze urządzona

Przed rozpoczęciem prac remontowych w małej łazience warto się zastanowić, na czym najbardziej nam zależy. Jeśli koniecznie chcemy mieć wannę, rozejrzyjmy się za narożną lub zwężaną (pozwalają zaoszczędzić miejsce). A może warto przenieść pralkę do holu lub kuchni albo rozważymy przesunięcie ścian łazienkowych?

Zobacz też: pomysłowe rozwiązania do małej łazienki w bloku >>>

Sanitariaty ustawiamy tak, by umożliwiały swobodne przejście. Przed umywalką i WC należy zostawić ok. 70 cm przestrzeni, a po bokach 20–30 cm. Jeśli zastosujemy dobrej jakości, wodoodporne materiały, szafkę umywalkową można „przykleić” do wanny lub kabiny prysznicowej. Aby uzyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni pośrodku małej łazienki, dobieramy sprzęty narożne. W małej łazience zachowajmy umiar kolorystyczny, materiałowy i stylistyczny. Jeśli decydujemy się np. na okrągłą umywalkę, niech miska WC i wanna nawiązują do jej kształtu. Unikajmy wystających, ostrych krawędzi. Wnęki zabudujmy szafkami. Stosując te same płytki ze ściany na podłogę, zatrzemy granice przestrzenne i powiększymy wnętrze. Pionowy pas wyróżniających się płytek doda małej łazience wysokości, a poziomy – szerokości. Pomieszczenie nabierze „oddechu”, jeśli zastosujemy w nim także duże lustra, fototapety lub grafiki z wrażeniem głębi. Ten sam efekt pozwalają uzyskać przeszklenia (zamiast kabiny prysznicowej).

łazienka ze ścianą z cegły
Autor: Bernard Białorucki Po ściągnięciu tynku na jednej ze ścian małej łazienki ukazała się powojenna cegła. Zaimpregnowana stanowi ciekawą dekorację we wnętrzu.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE