Jak urządzić łazienkę prosto i z umiarem

2008-09-30 2:00 Agnieszka Gruszczyńska-Hyc

Oszczędna i wyważona aranżacja łazienki - im mniej elementów tym lepiej. Tajemnica drzemie w jakości użytych materiałów.

Prosta łazienka

Prostota i umiar - te cechy tworzą styl łazienki. Marzenia o prywatnym spa, pachnących olejkach i relaksującym kwadransie w kąpieli nie muszą bowiem oznaczać przy urządzaniu łazienki sięgania do stylistyki orientalnej łaźni czy pałacowego pokoju kąpielowego. Aby stworzyć ciepłą, prawdziwie spokojną i komfortową przestrzeń, wystarczy naprawdę bardzo niewiele.  

Barwy neutralne

Podstawa to gama subtelnych beżów i brązów, od złamanej ciepłą nutą bieli do rozbielonych tonów kawy i palonych migdałów, uzupełniona drewnianym blatem. Delikatną paletę ożywia pojedynczy akcent w kolorze ciemnej wiśni. Aby uniknąć efektu tchnącej chłodem ceramicznych kafli umywalni, tylko część narażonych na bezpośrednie działanie wody ścian wyłożono płytkami o barwie spłowiałego piasku. Stylizowane opakowania kosmetyków, plecione kosze i koszyki, świece czy kamienna osłona doniczki w naturalnych odcieniach ziemi nadają wnętrzu lekko kolonialny, nostalgiczny klimat. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021