Jak urządzić oryginalną łazienkę? Postaw na kolorowe umywalki - oto 10 cudnych wzorów!

2023-07-03 11:45

Chociaż w polskich domach króluje biała armatura, stajemy się coraz odważniejsi i stawiamy nie tylko na nietuzinkowy design, ale też kolor. Tworząc klasyczne i ponadczasowe wnętrze można do niego wprowadzić ciekawy akcent, którym mogą być kolorowe umywalki ceramiczne. Oto 10 wzorów, które cię zainspirują.

Jaki wybrać kolor umywalki?

Jeśli czeka cię remont łazienki, kolorowa umywalka może być punktem wyjścia do stworzenia całego projektu. Wybierz taką, która najbardziej wpisuje się twój gust. Pamiętaj jednak, że skoro to kolorowa umywalka ma grać główne skrzypce w twojej łazience, pozostała przestrzeń musi z nią idealnie rezonować, nie przytłaczać jej i pozwolić się wybić.

W przypadku, gdy wybór umywalki pozostawiłeś sobie na koniec albo po prostu chcesz zmienić tylko ją, musisz dopasować ją do stylu łazienki. Zastanów się, jakie trzy kolory dominują w tym pomiesczeniu i tym się kieruj przy wyborze kolorowej umywalki.

Jeśli z kolei twoja łazienka jest monochromatyczna, np. w kolorze różu, tak jak łazienka Julii Wieniawy, możesz wprowadzić element zaskoczenia w postaci umywalki w zaskakującym, kontrastowym kolorze!

Kolorowe umywalki
Autor: Materiały prasowe / REA

Jak dopasować kolorową umywalkę do wnętrza?

Po pierwsze…

Chociaż ogranicza cię tylko wyobraźnia, postaraj się, o ile cała twoja łazienka, to nie jest eklektyczny miks, pozostać przy jednym stylu lub dwóch, które ze sobą korespondują i mają wspólny mianownik. Przykładowo w industrialnej łazience bogato zdobiona, kolorowa umywalka o barokowych wzorach będzie pasować niczym kwiatek do kożucha. 

Jeśli pozwala ci na to twój portfel, możesz zamówić kilka modeli, sprawdzić, jak będą prezentowały się w twojej łazience, pozostawić najlepszy, a resztę zwrócić.

Po drugie…

Jak dopasować kolorową umywalkę do wnętrza? Wszystko zależy, jak duża jest twoja łazienka i jakie kolory w niej dominują. Jeśli szukasz umywalki do małej ubikacji bez okna, która już jest albo ma być urządzona w ciemnych kolorach, kolorowa umywalka powinna być utrzymana w nieco jaśniejszych odcieniach. Przy okazji będzie się wyróżniać i przyciągać wzrok. 

Kolorowe umywalki
Autor: Materiały prasowe / Rea

Być może masz też kłopot z odpowiedzią na pytanie, jaki rozmiar umywalki do małej łazienki? Umywalka nie może być za mała, żeby podczas mycia twarzy i rąk nie trzeba było poświęcić dodatkowych kilku minut na ścieranie blatów i podłogi. Postaw zatem na taką o szerokości minimum 50 cm. 

Maleńkie kolorowe umywalki mogą wyglądać pięknie, jednak podczas użytkowania przedłożysz ich funkcjonalność nad design.

Po trzecie…

Jeśli masz obawy, czy kolorowa umywalka nie jest zbyt ekstrawagancka, postaw na białą, ale za to wzorzystą umywalkę. Te marki Rea przypominają pięknie zdobioną ceramikę i dużo łatwiej wtopić je w już zaaranżowane wnętrze. 

Przeczytaj również:

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE