Monika w łazience postawiła na minimalizm. "Jedyny problem? Lustra nie mieściły się do windy"

2022-12-23 11:03

Zamiast płytek na ścianach – beton, lustra i meble z frontami bez uchwytów. Oszczędna forma i… oszczędność czasu – w tak urządzonym wnętrzu łatwo utrzymać porządek. Przekonali się o tym Monika i Damian. Ich łazienka jest równie praktyczna, co efektowna

Sklejka
Autor: Mariusz Bykowski

Przygotowaliśmy się do urządzania mieszkania. Damian przeglądał sterty gazet, wybierał interesujące rozwiązania, a ja zatwierdzałam pomysły. Na szczęście lubimy ten sam styl – mówi Monika. Podobne porozumienie połączyło właścicieli z Gabrielą Bartczak ze studia projektowego Design My Deer. – Wysłaliśmy jej zdjęcia, wypunktowaliśmy, na czym nam zależy – opowiada Monika.

Prywatna łazienka, do której wchodzi się z sypialni gospodarzy, miała być nowoczesna, minimalistyczna i praktyczna. Pierwszy projekt, przygotowany przez Gabrielę, od razu przypadł do gustu właścicielom. – To było to! Zmieniliśmy tylko ceramikę z błyszczącej na matową – wyjaśnia pani domu.

W łazience gwiazdą jest wanna wolnostojąca. Betonowy podest, na którym ją umieszczono, razem ze ścianą i sufitem (również wykonanym z betonu) wydzielają przestrzeń kąpielową.

Duże lustro za wanną oraz drugie, na ścianie z umywalką, optycznie powiększają wnętrze. – Jedyny problem? Lustra nie mieściły się do windy i ekipa musiała się nieźle nagimnastykować, żeby wnieść je na piętro. Nie mogłam na to patrzeć – śmieje się Monika.

– Poza tym wszystko poszło sprawnie. To zasługa Gabrieli, która doskonale odczytała nasze potrzeby, oraz świetnych fachowców. Nie mam do czego się przyczepić.

Monika

Pracuje w branży budowlanej, a jej mąż Damian w IT. Prywatnie są rodzicami Jasia i Marysi, miłośnikami snowboardu, wycieczek rowerowych oraz – jeśli dzieci pozwolą – wypadów do teatru lub kina. Najlepiej relaksują się na działce poza miastem.

Monika
Autor: Mariusz Bykowski

W ukryciu

Monice zależało na tym, by sprzątanie łazienki nie było czasochłonne i uciążliwe. Dlatego większość kosmetyków i akcesoriów ma swoje miejsce w zabudowie. Szafki różnią się wielkością i głębokością. Zmieścił się w nich nawet kosz na pranie. Dobrze sprawdza się też umywalka o minimalistycznej formie, z powierzchnią do odłożenia niezbędnych przedmiotów.

Łazienka
Autor: Mariusz Bykowski
Umywalka
Autor: Mariusz Bykowski

Mat kontra połysk

Wanna jest wykonana z tzw. lanego marmuru. Do jej matowej powierzchni Monika i Damian dobrali inne sprzęty w takim wykończeniu – miskę WC i bidet, a także umywalkę zrobioną z corianu. Błyszczą jedynie chromowane baterie.

Łazienka z wanną
Autor: Mariusz Bykowski
Bateria wannowa
Autor: Mariusz Bykowski
Łazienkowa biżuteria
Gabriela Bartczak, Design My Deer
Gabriela Bartczak, Design My Deer

We wnętrzach w stylu minimalistycznym standardowe elementy wyposażenia, takie jak armatura czy ceramika, stają się głównymi punktami dekoracyjnymi. Dlatego tak istotny jest ich przemyślany dobór. W projekcie łazienki zdecydowałam się na wprowadzenie designerskiej serii baterii o nowoczesnej, organicznej linii. Dzięki równowadze elementów o różnych strukturach i natężeniu połysku (tutaj ceramika jest matowa) minimalistyczne wnętrza zamiast nudnych i pustych, stają się efektowne, eleganckie.

Plan łazienki
Autor: Norbert Suchorzewski
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE