Czyste Światło

2013-11-04 15:06
lazienka swiatlo
Autor: archiwum

Od łazienkowych lamp oczekujemy światła jasnego, byśmy mogli o siebie precyzyjnie zadbać, ale i nastrojowego, dla klimatu. Podpowiadamy, jak kierując się funkcjonalnością, podążyć za trendami.

Projektanci wnętrz mówią „nie” rozwiązaniom nieefektywnym, niemodnym i oczywistym. Żadnych plafonów zamontowanych centralnie na suficie! Najnowsze trendy pokazują łazienkę w całkowicie nowym świetle. Modne jest mieszanie oświetlenia funkcjonalnego, czasem wręcz technicznego albo ogrodowego z dekoracyjnym. Architekci zachęcają, by różnicować źródła światła w poszczególnych strefach łazienki. Kluczowe, co podkreślają, jest oświetlenie strefy umywalki, a w szczególności lustra. Łazienka to miejsce, w którym dbamy o higienę i relaksujemy się. Bardzo trudno pogodzić te dwa skrajnie różne światy. Każdy z nich wymaga innego typu źródeł światła.Projektując instalację elektryczną, trzeba pamiętać, by system oświetlenia uwzględniał obydwie odmienne funkcje.

Więcej w najnowszym numerze magazynu Dobre Wnętrze. tekst Iwona Ławecka-Marczewska

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021