Czyste Światło

2013-11-04 15:06

Od łazienkowych lamp oczekujemy światła jasnego, byśmy mogli o siebie precyzyjnie zadbać, ale i nastrojowego, dla klimatu. Podpowiadamy, jak kierując się funkcjonalnością, podążyć za trendami.

lazienka swiatlo
Autor: archiwum

Projektanci wnętrz mówią „nie” rozwiązaniom nieefektywnym, niemodnym i oczywistym. Żadnych plafonów zamontowanych centralnie na suficie! Najnowsze trendy pokazują łazienkę w całkowicie nowym świetle. Modne jest mieszanie oświetlenia funkcjonalnego, czasem wręcz technicznego albo ogrodowego z dekoracyjnym. Architekci zachęcają, by różnicować źródła światła w poszczególnych strefach łazienki. Kluczowe, co podkreślają, jest oświetlenie strefy umywalki, a w szczególności lustra. Łazienka to miejsce, w którym dbamy o higienę i relaksujemy się. Bardzo trudno pogodzić te dwa skrajnie różne światy. Każdy z nich wymaga innego typu źródeł światła.Projektując instalację elektryczną, trzeba pamiętać, by system oświetlenia uwzględniał obydwie odmienne funkcje.

Więcej w najnowszym numerze magazynu Dobre Wnętrze. tekst Iwona Ławecka-Marczewska

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE